رییس جمهوری: خانواده شهدا و ایثارگران بهترین هدایت کننده دولت هستند

ایثارگران , خانواده شهدا, حسن روحانی

رییس جمهوری گفت: ایثارگران و خانواده شهدا در نقد و هدایت دولت، بهترین هستند زیرا آنها دلسوزان این کشور و نظامند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه در دیدار اعضای 9 خانواده معظم شهدای دولت که در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، افزود: مسلما نظر، نقد و فکر ایثارگران و خانواده شهدا از روی دلسوزی است چرا که آنها عزیزترین افراد خود را به کشور و نظام تقدیم کرده اند. تلاش کرده ایم افرادی مسوولیت را بر عهده بگیرند که تجربه کافی برای اداره کشور دارند تا دوباره سعی و خطا انجام نشود.

رییس قوه مجریه با بیان اینکه اما ما انسان هستیم و توانمان محدود است اظهار داشت: ممکن است خطا و اشتباه کنیم که مردم باید تذکر دهند و هدایت کنند.


وی با بیان اینکه از انتقاد در اسلام با عنوان نصیحت یاد شده است گفت: نصیحت به معنای خیرخواهی و دلسوزی است و حتی در این کلمه تقویت هم وجود دارد یعنی افراد از روی خیرخواهی و دلسوزی می خواهند طرف را هم تقویت و هم نقص وی را رفع کنند.


رییس دولت تدبیر و امید ادامه داد: همه کسانی که نسبت به دولت در چارچوب نصیحت اسلامی یا امر به معروف و نهی از منکر نقادی می کنند وظیفه خود را انجام می دهند، دولت هم استقبال می کند به ویژه از کسانی که امتحان خود را پس داده اند و عزیزان خود را در راه این انقلاب و کشور تقدیم کرده اند.


روحانی خطاب به خانواده شهدا و ایثارگران گفت: ما از نصیحت، نقد، نظر، دلسوزی و نکات مورد نظر شما استفاده می کنیم.


رییس جمهوری با بیان اینکه هفته دولت شهادت عزیزترین شخصیت های ما در میان دولتمردان گذشته است گفت: شهید رجایی و باهنر از فرهیختگان جامعه ما و معلم عالیقدر جامعه ما به معنی واقعی کلمه بودند و حتی آن روز که رییس جمهور و نخست وزیر بودند باز هم معلم بودند.
کد N470038