دستگیری 3 جاسوس ترکیه ای در عراق

دستگیری جاسوس,ترکیه ای

تهران - ایرنا - فرمانده گروه های مسلح جبهه ترکمان های عراق اعلام کرد که پس از دستگیری 3 تن از عناصر داعش، مشخص شد که آنان از عناصر سرویس های جاسوسی ترکیه هستند.

به گزارش روز چهارشنبه سایت عراقی ˈوای نیوزˈ، ˈنهاد یالنیزˈ با انتشار تصاویر دستگیر شدگان در سایت خبری ˈکردستان 24ˈ آنان را با حروف اختصاری ˈم.یˈ،

ˈإ.چˈ و ˈک.شˈ معرفی کرد.

یالنیز خاطرنشان کرد: ˈم.یˈ که گذرنامه دیپلماتیک همراه دارد، در اعترافاتش گفته است که نیروهای ترکمان را هدف گلوله قرار می داد.

فرمانده گروه های مسلح جبهه ترکمان های عراق اظهار داشت که اعترافات این فرد را به دادگاه جنایات جنگی ارائه خواهد داد.

یالنیز گفت: جاسوسان ترک دستگیر شده اعتراف کرده اند که سرویس های اطلاعاتی ترکیه تحرکات ارتش عراق را از طریق ماهواره ترکیه ای ˈجوکتورک2ˈ کنترل می کنند و این اطلاعات را در اختیار سرکردگان داعش قرار می دهند.

وی یادآور شد که ترکیه با داعش توافق کرده که هر بشکه نفت عراق را 30 دلار از این گروه خریداری کند و در مقابل به داعش سلاح، غذا و دارو بدهد.

یالنیز اظهار داشت که یکی از جاسوسان ترکیه ای به نام ˈا.چˈ مجروح شده است و همچنین پس از تحقیقات به عمل آمده از ˈک.شˈ مشخص شد که وی به عربی سخن می گوید به همین دلیل برای کسب اطلاعات بیشتر، در اختیار نیروهای اطلاعاتی عراقی قرار گرفت.

خاورم/1275
کد N469302