هشدار سخنگوی وزارت امورخارجه نسبت به بروز فاجعه انسانی در شهر آمرلی عراق

سیاست خارجی

سخنگوی وزارت امور‌خارجه با اشاره به وضعیت بسیار بد و بحرانی شهر آمرلی در شمال عراق که تحت محاصره و حملات غیر انسانی تروریستها قرار دارد ، نسبت به بروز یک فاجعه انسانی در این منطقه و روستاهای اطراف آن و قتل عام مردم بی گناه بدست تروریست‌ها هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور‌خارجه با اشاره به وضعیت بسیار بد و بحرانی شهر آمرلی در شمال عراق که تحت محاصره و حملات غیر انسانی تروریستها قرار دارد، نسبت به بروز یک فاجعه انسانی در این منطقه و روستاهای اطراف آن و قتل عام مردم بی گناه بدست تروریست‌ها هشدار داد.

مرضیه افخم با تمجید مقاومت دو ماهه مردم این منطقه در مقابل تروریست‌ها علیرغم فقدان سلاح و آذوقه، از رویکرد دو گانه کشورهای غربی و به خصوص دولت آمریکا در برخورد با تروریسم و حتی مسائل انسان دوستانه انتقاد کرد و گفت: در حالیکه به اعتراف رسانه‌های غربی مرگ بر ساکنان این منطقه از استان صلاح الدین عراق سایه انداخته است هیچگونه اقدامی برای رفع محاصره غیر نظامیان و  انتقال ایشان به پناهگاههای امن صورت نگرفته است.

سخنگوی وزارت امورخارجه خواستار اقدام فوری مجامع بین المللی به خصوص سازمان ملل متحد و دیگر سازمان‌های امداد‌رسان و بشر دوستانه در جهت کمک فوری به زنان و کودکان و سالخوردگان در این شهر برای رهایی از محاصره تروریستها و دسترسی هر چه سریعتر به کمک‌های انسانی و ضروری شد.

افخم با قدر‌دانی از حساسیت و مواضع هوشمندانه مرجعیت عراق و اقدامات دولت و ارتش عراق و مبارزان مردمی در مقابله با تروریسم، حمایت قاطع ایران از دولت و مردم عراق را مورد تاکید قرار داد و آمادگی کشور مان برای کمکهای انسان دوستانه به مردم این مناطق را اعلام داشت.