۰

هشدار سخنگوی وزارت امورخارجه نسبت به بروز فاجعه انسانی در شهر آمرلی عراق

  • ۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست خارجی

سخنگوی وزارت امور‌خارجه با اشاره به وضعیت بسیار بد و بحرانی شهر آمرلی در شمال عراق که تحت محاصره و حملات غیر انسانی تروریستها قرار دارد ، نسبت به بروز یک فاجعه انسانی در این منطقه و روستاهای اطراف آن و قتل عام مردم بی گناه بدست تروریست‌ها هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور‌خارجه با اشاره به وضعیت بسیار بد و بحرانی شهر آمرلی در شمال عراق که تحت محاصره و حملات غیر انسانی تروریستها قرار دارد، نسبت به بروز یک فاجعه انسانی در این منطقه و روستاهای اطراف آن و قتل عام مردم بی گناه بدست تروریست‌ها هشدار داد.

مرضیه افخم با تمجید مقاومت دو ماهه مردم این منطقه در مقابل تروریست‌ها علیرغم فقدان سلاح و آذوقه، از رویکرد دو گانه کشورهای غربی و به خصوص دولت آمریکا در برخورد با تروریسم و حتی مسائل انسان دوستانه انتقاد کرد و گفت: در حالیکه به اعتراف رسانه‌های غربی مرگ بر ساکنان این منطقه از استان صلاح الدین عراق سایه انداخته است هیچگونه اقدامی برای رفع محاصره غیر نظامیان و  انتقال ایشان به پناهگاههای امن صورت نگرفته است.

سخنگوی وزارت امورخارجه خواستار اقدام فوری مجامع بین المللی به خصوص سازمان ملل متحد و دیگر سازمان‌های امداد‌رسان و بشر دوستانه در جهت کمک فوری به زنان و کودکان و سالخوردگان در این شهر برای رهایی از محاصره تروریستها و دسترسی هر چه سریعتر به کمک‌های انسانی و ضروری شد.

افخم با قدر‌دانی از حساسیت و مواضع هوشمندانه مرجعیت عراق و اقدامات دولت و ارتش عراق و مبارزان مردمی در مقابله با تروریسم، حمایت قاطع ایران از دولت و مردم عراق را مورد تاکید قرار داد و آمادگی کشور مان برای کمکهای انسان دوستانه به مردم این مناطق را اعلام داشت.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.