روسیه: سربازان بازداشت شده ما اتفاقی وارد اوکراین شده بودند

روسیه می‌گوید که گروهی از پرسنل نظامی آن کشور که در شرق اوکراین بازداشت شده‌اند، اشتباها از مرز بین دو کشور عبور کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اوکراین روز دوشنبه خبر داده بود که 10 چترباز روس را بازداشت کرده و چند مصاحبه ویدیویی با بعضی از آنها منتشر کرده بود. از یکی از آنها نقل قول شده که گفته "این جنگ، جنگ ما نیست."

این واقعه قبل از دیدار کلیدی بین روسای جمهور اوکراین و روسیه اتفاق افتاده است.

پترو پوروشنکو و ولادیمیر پوتین برای یک ملاقات سران در مینسک، پایتخت بلاروس بسر می‌برند.

آژانس خبری روسی "آر‌آی‌اِی نووستی" نقل قولی از یک منبع در وزارت دفاع روسیه منتشر کرده که می‌گوید: "سربازان واقعا در یک واحد گشت مرزی روسیه و اوکراین شرکت داشتند که به طور اتفاقی در محلی که علامت‌گذاری نشده بود از مرز گذشته‌اند و تا جایی که ما می‌دانیم در زمان بازداشت توسط نیروهای اوکراینی مقاومتی نشان نداده‌اند."

یک کانال تلویزیونی اوکراین که مصاحبه با چتربازان را پخش کرد، گفته که آنها از هنگ ۳۳۱ ام لشکر ۹۸ ام هوابرد سویرسک هستند.

این کانال جمله‌ای از یک گروهبان بنام آندری گنراتوف نقل کرده که گفته "اعزام بچه‌های ما را متوقف کنید. چرا؟ چون این جنگ، جنگ ما نیست. و اگر ما اینجا نبودیم، هیچکدام از این اتفاقها نمی افتادند."

تنش‌های بین اوکراین و روسیه زمانی تشدید شد که جدائی‌طلبان طرفدار روسیه شبه جزیره کریمه را از آن کشور جدا کردند و بعد در شرق اوکراین اعلام خودمختاری کردند.

اوکراین روسیه را به حمایت از جدائی‌طلبان متهم می‌کند.

تابحال بیش از دو هزار نفر در درگیری‌های اوکراین کشته شده‌اند.

انتهای پیام

کد N467367