تهدید به تعلیق عضویت قطر در شورای همکاری خلیج فارس

قطر

منابع در کشورهای حوزه خلیج فارس فاش کردند که کشورهای شورای همکاری خلیج فارس تهدید کردند که عضویت قطر را در این شورا به حالت تعلیق در می‌آورند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت الوطن العربی، منابع با بیان این که کشورهای شورای همکاری خلیج فارس تهدید کرده‌اند عضویت قطر را در این شورا به حالت تعلیق در می‌آورند، اعلام کردند: این کشورها به قطر 10 روز فرصت دادند تا به توافق‌های پیشین پایبند باشد.

در همین حال، وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس روز شنبه آتی نشستی را در جده برگزار می‌کنند که در جریان آن تعدادی از مسائل مربوط به روند فعالیت مشترک کشورهای این شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همزمان "عبدالطیف بن راشد الزیانی"، دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس در سخنانی عنوان داشت که با توجه به تحولات منطقه و عرصه بین‌الملل، صد و سی و دومین نشست وزارتی این شورا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد که تعدادی از مسائل مربوط به روند فعالیت مشترک کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و پیگیری اجرای تصمیمات شورای عالی در نشست سران کویت در دستور کار این نشست وزارتی قرار دارد.

الزیانی گفت: در دستور کار این جلسه همچنین مذاکرات استراتژیک میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و دیگر کشورها و گروه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی به این مساله اشاره نکرد که در این جلسه حل و فصل بحران به وجود آمده در روابط قطر با عربستان، امارات و بحرین مورد بررسی قرار می‌گیرد یا خیر.

انتهای پیام

کد N466255