افغانستان اظهارات وزیر کشور پاکستان را رد کرد

کابل اظهارات وزیر کشور پاکستان را مبنی بر تلاش‌های اداره امنیت ملی افغانستان برای سازمان‌دهی حمله به تظاهرات مردمی در پاکستان بی پایه و اساس دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری بخدی، وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرد، تهدیدات تروریستی که متوجه پاکستان شده، از جانب تروریست‌هایی است که در مناطق تحت اداره این کشور آموزش دیده و حمایت شده و لانه‌های امن داشته‌اند.

وزارت امور خارجه افغانستان با انتشار بیانیه‌ای افزود: اظهارات وزیر کشور پاکستان صرفا به هدف اغفال اذهان مردم پاکستان و ایجاد هراس در میان تظاهرکنندگان صورت می گیرد.

اخیرا و در جریان تظاهرات هزاران شهروند پاکستانی، وزیر کشور پاکستان گفت که ‬‬‬‬‬‬اداره امنیت ملی افغانستان تلاش دارد تا در اجتماعات مردمی عملیات انفجاری و حملات انتحاری راه‌اندازی کند.

این مقام پاکستانی به تظاهرکنندگان هشدار داده بود که در صورت اجتماعات بزرگ مردمی، تروریست‌های وابسته به اداره امنیت ملی افغانستان در صدد انجام حملات انتحاری هستند.

در اطلاعیه وزارت امور خارجه افغانستان آمده است: کشوری که خود متهم به حمایت از تروریسم است، نمی‌تواند چنین اتهامات نادرست و کذبی را متوجه افغانستان کند. افغانستان خود کشوری است که همواره قربانی تروریسم بوده است.

کابل اعلام کرده که افغانستان از وجود پناهگاه‌های امن و مراکز آموزشی تروریست‌ها در مناطق تحت اداره پاکستان آسیب‌های فراوانی را متحمل شده است. افغانستان از هیچ گونه فعالیت تروریستی در هر جایی که باشد، حمایت نمی‌کند و به هیچ عنوان طرفدار جنگ نیابتی هم نیست.

انتهای پیام

کد N465807