سرگئی لاوروف:| 198516

به حمایت از سوریه و عراق در زمینه مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهیم

سیاسی

روسیه آماده ادامه حمایت از سوریه و عراق در جنگ علیه تروریست‌های مسلح است.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه بر ادامه حمایت مسکو از سوریه و عراق در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، لاوروف گفت که روسیه آماده ادامه حمایت از سوریه و عراق در جنگ علیه تروریست‌های مسلح است.

وی تصریح کرد که غرب دیگر به دنبال برکناری «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه نیست و اکنون هدف اصلی‌اش در منطقه مبارزه با تروریسم است.

لاوروف با انتقاد از سیاست غرب در قبال گروه‌های تروریستی افزود که سیاست غرب درباره برخی گروه‌های تروریستی در لیبی و نادیده گرفتن اقدام‌های آنها منجر به گسترش تروریسم در مناطق زیادی از لیبی شده است.

وزیر خارجه روسیه همچنین خواستار تشکیل جبهه جهانی مشترک برای مبارزه با تروریسم بین المللی شد.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه همچنین بار دیگر تاکید کرد که کاروان حامل کمک‌های بشردوستانه این کشور برای اوکراین تنها ماهیت انسانی دارد و روسیه به هیچ عنوان به دنبال تامین منافع نظامی خود از طریق ارسال این کمک‌ها نیست.

لاوروف با رد موضع برخی کشورهای غربی مبنی بر این‌که روسیه از ارسال‌ کمک‌های بشردوستانه به عنوان پوششی برای اجرای اهداف نظامی خود در اوکراین استفاده می‌کند، تاکید کرد که کامیون‌های کاروان بشردوستانه فقط شامل کمک‌های انسانی است.

لاوروف كه در نشستی خبری در مسكو صحبت می‌كرد، افزود که بحران انسانی در جنوب شرق اوکراین با وجود این کمک‌ها ادامه دارد.

وی تاكید كرد که عملیات ارتش اوکراین علیه مواضع جدایی‌طلبان هوادار روسیه، باعث تخریب زیرساخت‌ها در جنوب شرق این کشور شده است.

کد N464928