معاون امنیتی سازمان انرژی اتمی:

تمام خرابکاری‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در سازمان انرژی اتمی شناسایی شده است

سیاست خارجی

زارعان، معاون امنیتی سازمان انرژی اتمی گفت: تمام خرابکاری‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در سازمان انرژی اتمی با همکاری وزارت اطلاعات شناسایی شده است و قبل از استفاده از تجهیزات، امید دشمن به ناامیدی تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، زارعان، معاون امنیتی سازمان انرژی اتمی در رونمایی از نمایشگاه خرابکاری صنعتی در سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: با توجه به رویکرد بیگانگان و تلاش آنها برای تحت‌الشعاع قرار دادن فعالیت های صلح‌آمیز هسته‌ای و زیرساخت‌های کشور با هدف توقف این فعالیت ها، سرویس های بیگانه اقداماتی را در دستگاه های خود انجام داده اند که روی زیرساخت ها تاثیر بگذارند.

وی ادامه داد: برخی از این اقدامات با توجه به اجبار تامین تجهیزات از خارج کشور از سوی بیگانگان با رصد تجهیزات و قرار گرفتن بر سر راه پیمانکاران صورت می گیرد و آنها در صدد هستند فعالیت های هسته ای ایران را در اقصی نقاط برنامه ها تحت‌الشعاع قرار دهند.

زارعان با اشاره به آزمایشگاهی در نیومکزیکو آمریکا اظهار داشت: این آزمایشگاه بزرگترین مرکز تحقیقات هسته ای است و از آنجا که بیگانگان اقدامات خود را به صورت پکیج انجام می‌دهند، برخی از این اقدامات در این آزمایشگاه صورت می گیرد.

معاون امنیتی سازمان انرژی اتمی افزود: با توجه به رهنمودهای صالحی و به لطف الهی صددرصد تمام خرابکاری‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری با همکاری وزارت اطلاعات شناسایی شده و قبل از استفاده از تجهیزات امید دشمن به ناامیدی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه دست کشورهای آلمان، فرانسه و انگلیس به سرگروهی آمریکا در این فرآیند مشخص است، بیان کرد: قطعا این رویکرد ادامه دارد و اگر از نظر بین‌المللی اتفاقی بیفتد، اتهامی متوجه فرد یا کشوری نیست و این روند هزینه کمتری برای بیگانگان دارد.

زارعان ادامه داد: این نوع فعالیت‌های خرابکارانه تنها مختص هسته‌ای نیست و در مخابرات و مراکز حساس دیگر نیز این رویکرد وجود دارد. شناسایی خرابکاری‌ها در عرصه‌های مختلف از صنعت هسته‌ای شروع شد و کارگروه‌هایی در ارگان‌های دیگر تشکیل شده و اقدام به خنثی‌سازی کرده‌اند.

معاون امنیتی سازمان انرژی اتمی با اشاره به نمایشگاه خرابکاری صنعتی بیان کرد: این اولین نمایشگاه در این عرصه است که ما این اقدام را در جهت استفاده از بدافزارها انجام می دهیم و چندین مورد اقدامات خرابکارانه در حوزه بدافزار داشته ایم.

وی تاکید کرد: در پروژه اصفهان نیز چندین مورد خرابکاری داشتیم که قبل از افتتاح شناسایی شد و شاهد راه‌اندازی شدیم.