استاد دانشگاه آلاباما آمریکا در گفتگو با مهر:

جاسوسی اسراییل از تأسیسات نطنز برای نابودی مذاکرات هسته ای است

ایران در جهان

پروفسور "نادر انتصار" استاد دانشگاه آلابامای جنوبی آمریکا با اشاره به سرنگونی پهپاد جاسوسی رژیم اسراییل در نطنز به تشریح اهداف این رژیم از اقدام تحریک آمیزش علیه ایران پرداخت.

به گزارش خبرنگار مهر، در پی اعلام سرنگونی یک فروند هواپیمای جاسوسی رژیم صهیونیستی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران که قصد ورود به محدوده تاسیسات هسته ای نطنز را داشت، خبرنگار مهر گفتگویی با پروفسور"نادر انتصار" رییس دانشکده علوم سیاسی دانشگاه آلابامای جنوبی آمریکا انجام داد.

دراین گفتگو سعی شده است به تبیین اهداف رژیم اسراییل و پیام های احتمالی این اقدام در بحبوحه مذاکرات هسته ای بین ایران و گروه 1+5 پرداخته شود.

پروفسور انتصار در پاسخ به این سوال که معنا و مفهوم اقدام رژیم اسراییل در این مقطع کنونی که مذاکرات هسته ای بین ایران و گروه 1+5 در جریان است چیست، گفت  اسراییل از ابتدای مذاکرات ایران و گروه 1+5 به دنبال خارج کردن مذاکرات از روند صحیح خود بوده تا موجب مرگ این مذاکرات شود.

وی افزود: دولت اسراییل قصد دارد به هر طریق ممکن به این هدف خود دست یابد.

انتصار درباره پیام این اقدام رژیم صهیونیستی نیز تاکید کرد که این اقدام تحریک آمیز اسراییل را باید در چارچوب وسیعتری دید که همانا ممانعت از دستیابی به یک توافق هسته ای قابل قبول و باثبات بین ایران و غرب است.

این استاد دانشگا آلابامای جنوبی همچنین درباره اینکه آیا این اقدام رژیم اسراییل می تواند در آستانه نزدیک شدن به پایان مهلت مذاکرات هسته ای حاوی پیامی از سوی گروه 1+5 برای ایران باشد تصریح کرد که فکر نمی کند این اقدام اسراییل اقدامی هماهنگ شده بین تل آویو و گروه 1+5 باشد و به احتمال زیاد اقدامی مستقل از سوی این رژیم است.

وی همچنین درباره تاثیرگذاری منفی این اقدام تحریک آمیز بر روند مذاکرات هسته ای گفت: هرگونه اقدامی از این قبیل البته تاثیری منفی در روند مذاکرات خواهد داشت.

-----------------

گفتگو از پیمان یزدانی