اظهارات جهانگیر درباره بازرسی از اوین و آتش‌سوزی در زندان شهرکرد

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در رابطه با بازرسی مجدد از بند 350 اوین و آتش‌سوزی شهرکرد توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اصغر جهانگیری در حاشیه مراسم تودیع و معارفه تعدادی از مسئولان قضایی در پاسخ به سوالی در مورد نهایی شدن طرح دستبند و پابند الکترونیکی گفت:‌ دوران آزمایشی این طرح به اتمام رسیده است، البته این طرح دارای ایراداتی بود که در حال برطرف کردن آن ایرادات هستیم و فکر می‌کنم در روزهای آینده اعلام کنیم که دستبند و پابندهای الکترونیکی در کدام استان‌ها به صورت آزمایشی انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با نتیجه بررسی آتش‌سوزی در زندان شهرکرد اظهار کرد: آیت‌الله آملی لاریجانی نتیجه بررسی‌های اعلام شده به ایشان را بررسی می‌کنند و پس از بررسی نتیجه آن را به شما اعلام خواهیم کرد.

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور درباره اظهارنظر وکیل مدافع شهرام جزایری مبنی بر اینکه در یک تا دو ماه آینده موکلم از زندان آزاد می‌شود که سوال یکی دیگر از خبرنگاران بود پاسخ داد: منتظریم مقام قضایی این موضوع را اعلام کنند.

خبرنگاری با اشاره به بازرسی مجدد از بند 350 زندان اوین از رییس سازمان زندان‌ها پرسید که این بازرسی‌ها به چه نحوی است که وی در پاسخ خاطرنشان کرد: بازرسی‌ها به صورت دوره‌ای در تمامی بندها انجام می گیرد و بند 350 از این موضوع مستثنی نیست.

وی با اشاره به شروع خدمت خود در سازمان زندان‌ها گفت: از زمانی که به ریاست سازمان‌ زندان‌ها انتخاب شدم به صورت مرتب در تمامی زندان‌های کشور بازرسی‌ها را انجام داده‌ایم تا بتوانیم محیط امنی را برای زندانیان فراهم کنیم.

انتهای پیام

کد N462605