بیانیه پایانی نشست دبیران استانی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی

سیاست داخلی

در بیانیه پایانی نشست دبیران استانی جمعیت ایثارگران بر دوری دولت از حاشیه‌ها و فاصله گرفتن از جریان‌هایی که سابقه مناسبی در مواجهه با آرمان‌های انقلاب اسلامی ندارند، تأکید شد.

در بیانیه پایانی نشست دبیران استانی جمعیت ایثارگران بر دوری دولت از حاشیه‌ها و فاصله گرفتن از جریان‌هایی که سابقه مناسبی در مواجهه با آرمان‌های انقلاب اسلامی ندارند، تأکید شد.

به گزارش ایلنا، دبیران جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در پایان نشست فصلی خود در روز پنجشنبه 30 مرداد 93، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) و اعلام تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) در آستانه سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) رئیس مذهب تشیع با تاسی از روح بلند آن امام همام با خط ولایت و امامت تجدید میثاق کرده و نکات زیر را در این مقطع زمانی به عنوان دیدگاه‌های خود به محضر ملت شریف ایران تقدیم کردند:

1) ما معتقدیم گفتمان اصلی انقلاب اسلامی توسط مقام عظمای ولایت مطلقه فقیه تدوین و شکل می‌گیرد و همه مسئولان، جریان‌ها، شخصیت‌های حقیقی و حقوقی موظفند این گفتمان را ترویج و تبلیغ کنند و در چارچوب همین گفتمان حرکت کنند. امروز به فرموده رهبر فرزانه انقلاب، گفتمان غالب «گفتمان پیشرفت و عدالت» است. لذا تمام برنامه‌ها، اقدامات و فعالیت‌ها باید برای تحقق این گفتمان باشد. امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی به رغم فشارهای بین المللی، دارای انسجام و ثبات داخلی است و در سطح بین المللی گفتمان انقلاب اسلامی بستر بیداری اسلامی و مقاومت اسلامی در مقابل استکبار جهانی را فراهم کرده است. همه وظیفه داریم این گفتمان را نهادینه کرده و بستر رشد معنوی و مادی انسان‌ها را فراهم کرده و کشوری در تراز مکتب اسلام از بعد اقتصادی، معنوی، سیاسی و اجتماعی بسازیم.

2) ما حمایت جدی خود را از مقاومت سلحشورانه و عاشقانه و افتخارآمیز مردم مقاوم غزه اعلام کرده و از مردم شریف ایران اسلامی می‌خواهیم ضمن محکوم کردن حرکت وحشیانه و کودک‌کشی رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار از ارسال هرگونه کمک مادی و معنوی کوتاهی نکنند؛ ما و هواداران جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی آماده هستیم به اذن رهبری هرگونه فداکاری و اقدامی که در رابطه با حمایت ازمردم غزه نیاز باشد، انجام دهیم.

3) ضمن اعلام حمایت از دولت محترم در راستای تلاش برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور و فراهم شدن وضعیت معیشت مناسب تر برای آحاد مردم با توجه به محتوای بسته مقابله با رکود اقتصادی که اخیرا ارائه شد و بروز آشکار نگاه لیبرالیسم اقتصادی و باز تجویز نسخه‌های صندوق بین المللی پول در این بسته نسبت به دمیدن دوباره روح اقتصاد لیبرالیستی در تن رنجور اقتصاد ملی ابراز نگرانی می‌کنیم.

4) توجه به اصول «عزت، حکمت، مصلحت» در مذاکرات هسته‌ای و اتخاذ مواضع در شان نظام جمهوری اسلامی مورد تاکید و انتظار است که ایران اسلامی امروز دست بالای خویش را به عنوان قدرت منطقه‌ای و چهره تاثیرگذار بین المللی در همه معادلات منطقه‌ای و بین المللی به اثبات رسانده است همچنین عدم عقب نشینی و مسامحه بر سر حقوق بنیادین ملت در دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته‌ای در سطح صنعتی و بهره‌مند شدن مردم از دستاوردهای علمی و قابل لمس آن را خواستاریم.

5) از دولت محترم درخواست داریم ضمن دوری از حاشیه‌ها و فاصله گرفتن از جریان‌هایی که سابقه مناسبی در مواجهه با آرمان‌های انقلاب اسلامی ندارند، توان و انرژی خویش را مصروف رسیدگی به دغدغه‌های اقتصادی و معیشتی و بویژه نارسایی‌های فرهنگی جامعه کند.

6) ضمن تشکر از مجلس برای برخورد قاطع و در شان نمایندگان ملت همیشه در صحنه با جریان وابسته به فتنه که سودای نفوذ به فضای علمی کشور و انحراف دانشگاه‌ها از مسیر توسعه علمی کشور را داشت امیدواریم تعامل مناسب وهمه جانبه مجلس و دولت در راستای پیشبرد منافع مردم و نظام جمهوری اسلامی تداوم به نحو احسنت داشته باشد.

7) از کلیه احزاب، جمعیت‌ها، گروه‌ها، شخصیت‌ها و افرادی که دل در گرو اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی دارند و زیر چتر اصولگرایی جمع شده‌اند، درخواست داریم با حفظ وحدت هوشیارانه و آگاهانه در همه صحنه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حضور داشته و توان خویش را صرف پیشبرد کشور به سوی گفتمان پیشرفت و عدالت کنند.

با آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت مقام معظم رهبری

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی

کد N462404