از سوی وزارت امور خارجه

حمله تروريستي به شمال عراق شدیدا محکوم شد

سیاست خارجی

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان حمله تروریستی روز جمعه به نمازگزاران مسجدی واقع در شمال شرق بعقوبه در استان دیاله عراق را به شدت محکوم کرد و ضمن تسلیت به دولت و ملت عراق با بازماندگان قربانیان ابراز همدردی نمود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرضيه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان حمله تروریستی روز جمعه به نمازگزاران مسجدی در شمال شرق بعقوبه در استان دیاله عراق را به شدت محکوم کرد و ضمن تسلیت به دولت و ملت عراق با بازماندگان قربانیان ابراز همدردی كرد.

افخم دامن زدن به درگیری های مذهبی را رویکرد نخ نمای تروریست ها و حامیان آنان در عراق و نیز جهان اسلام توصیف کرد و افزود: در شرایطی که با هدایت مراجع عظام و علمای برجسته و نخبگان سیاسی عراق، عزم ملی در مبارزه با تروریسم تکفیری شکل گرفته است ، تروریستها قصد دارند با اتخاذ رویکردهای فتنه آمیز نظیر حمله به نمازگزاران مساجد شیعی و سنی، در روند انسجام ملی ملت عراق خدشه وارد کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ابراز امیدواری کرد که در بستر تقویت انسجام و عزم ملی، دولت و ملت بزرگ عراق بتواند شرایط سخت کنونی را با سربلندی پشت سر گذاشته و بر فتنه تروریسم فائق آید.