در جلسه کمیسیون شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید شد

مساجد تهران حداقل باید 2 برابر شود

مسجد

جلسه 618 کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

جلسه 618 کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این جلسه که در ادامه دستور جلسه گذشته به بررسی موضوع "نوآوری در صنایع فرهنگی" اختصاص داشت، ساماندهی دستگاه‌های فرهنگی به عنوان پیش نیاز ساماندهی "صنایع فرهنگی" مورد بررسی قرار گرفت.

در گزارشی که پیرامون این موضوع ارائه شد، با اشاره به فعالیت‌هایی که قبلا در این زمینه در شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام شده، سرفصل‌هایی مانند " ساماندهی مساجد از منظر پراکندگی و آمایش این نهاد فرهنگی و مذهبی" و وظائف دستگاه‌های مختلف مانند شهرداری‌ها، وزارت راه و شهرسازی و ... نیز مورد اشاره قرار گرفت.

در بخشی از این گزارش، با توجه به آمار و اطلاعات، نیاز برخی از شهرها مانند تهران به مساجد، حداقل 2 برابر تعداد فعلی ارزیابی شده است.

پس از ارائه این گزارش اعضا به بیان نظرات خود پرداختند، که اهم آن به شرح ذیل است: حفظ جنبه مردمی مساجد در عین لزوم کمک به ساخت این اماکن توسط دستگاه‌های دولتی، لزوم توجه بیشتر به مساجد به عنوان پایگاه اصلی حفظ و استمرار انقلاب اسلامی، برآورد دقیق تعداد مساجد مورد نیاز در هر شهر و توجه به آمایش این تعداد برای دسترسی مناسب به این مراکز، رعایت ضوابط و استانداردهای مناسب در زمینه ساخت مساجد، استفاده از فناوری‌های نوین در زمینه تشویق مردم برای حضور در مساجد و توجه به نقش محوری روحانی در اداره مسجد.

انتهای پیام

کد N460877