برگزاری همایش بین‌المللی سفیران کریمه در آستان مقدس حضرت معصومه(س)

حضرت معصومه س

مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت معصومه(س) از برگزاری همایش بین المللی معصومه شناسی با عنوان سفیران کریمه در دهه کرامت خبر داد.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت معصومه(س) از برگزاری همایش بین المللی معصومه شناسی با عنوان سفیران کریمه در دهه کرامت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام فاطمی نسب با اعلام این خبر گفت: برگزاری این همایش در راستای انجام رسالت ذاتی امور بین الملل در برگزاری برنامه‌ها و نشست‌های بین المللی به منظور ترویج اندیشه‌ها و آثار ناب اسلامی به سراسر جهان، با بهره مندی از ظرفیت‌های نهفته موجود در آستان مقدس اهتمام است.

وی با بیان اینکه برگزاری همایش سفیران کریمه به منظور الگوسازی و ترویج فرهنگ فاطمی با محوریت حرم مطهر است، افزود: بدیهی است که انجام نشست‌های بین المللی ترویج فرهنگ ناب اسلامی را در سراسر جهان در پی خواهد داشت.

فاطمی نسب ادامه داد: از مهم‌ترین محورهای مطروحه در این همایش می‌توان از نسب شناسی و ولادت، حیات طیبه و شهادت، میراث حدیثی، حضرت معصومه(س) و معصومین(ع)، آداب و شرح زیارت، تاریخچه حرم، حرم پس از انقلاب اسلامی، امامزادگان مدفون در حرم مطهر، ستارگان حرم، ساختار مذهبی اجتماعی قم در هنگام ورود حضرت، نقش حضرت معصومه در گسترش تشیع و فضائل و کرامات این بانو نام برد.

وی به مهم‌ترین دستآوردهای این همایش اشاره کرد و گفت: ترویج فرهنگ فاطمی و اهل بیت (ع) در سراسر جهان، معرفی حضرت فاطمه معصومه و حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان الگوی زن مسلمان و آزاده در جهان، معرفی آستان مقدس به عنوان محور نشردهنده معارف اهل بیت (ع) در عالم و معرفی ظرفیت‌ها و معرفی قم به عنوان مرکز نشر معارف و ام القری مکتب اهل بیت (ع) به سراسر جهان از جمله دستاوردهایی است که در پی برگزاری این همایش حاصل خواهد شد.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس حضرت معصومه(س) خاطرنشان کرد: این همایش از سوی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) و با همکاری مجمع جهان اهل بیت (ع) و مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی جامعة المصطفی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به سخنرانی حجج‌ اسلام والمسلمین نظری منفرد، محمد جواد طبسی و انصاری قمی گفت: این همایش در روز دوشنبه، دهم شهریور ماه در سالن شهید مطهری پژوهشکده علام طباطبایی(ره) برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N460642