اوباما به دنبال بودجه بیشتر برای حملات هوایی علیه داعش است

یکی از مشاوران کنگره آمریکا گفت که باراک اوباما احتمالا طی هفته‌های آتی به کنگره درخواست می‌دهد تا بودجه جدیدی برای حملات هوایی علیه داعش اختصاص دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهارات در حالی مطرح شده است که اخیرا یک روزنامه‌نگار آمریکایی که در سوریه اسیر شده بود، به دست داعش سربریده شد.

این مشاور دموکرات سنا گفت که دولت باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا احتمالا تا اواسط سپتامبر مقدار بودجه مورد نیاز خود را برای عملیات‌های نظامی به کنگره ارائه می‌دهند. با این حال این مقام درباره میزان بودجه‌ای که ارائه خواهد شد، اظهارنظری نکرد.

این درخواست در حالی مطرح خواهد شد که برخی از اعضای پرنفوذ کنگره از اوباما خواسته‌اند تا فشار نظامی آمریکا بر شبه‌نظامیان تروریست داعش را افزایش دهد.

سناتور جان مک‌کین از ایالت آریزونا روز پنج‌شنبه افزایش حملات هوایی از جمله عملیات‌های بمباران علیه اهدافی در سوریه را خواستار شد.

وی در مصاحبه تلفنی با رویترز گفت: شما باید حملات هوایی را افزایش دهید و این حملات باید در سوریه نیز انجام شود.

در ادامه این مشاور سنا که خواست نامش فاش نشود، گفت: مسئله تامین بودجه اضافی برای عملیات‌های نظامی عراق و سوریه احتمالا جزو موارد دیگری است که نمایندگان کنگره پس از بازگشت از تعطیلات پنج‌ هفته‌ای به آن رسیدگی خواهند کرد.

در همین حال "دان استوآرت" سخنگوی رهبر جمهوری‌خواهان سنا روز جمعه گفت: دولت اوباما هنوز طرحی را برای رسیدگی به تهدید بزرگتر داعش در نظر نگرفته است.

انتهای پیام

کد N460521