پنتاگون: آمریکا به دنبال استراتژی طولانی مدت علیه داعش است

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد، این وزارتخانه معتقد است که بهترین راه برای مقابله با تهدید صورت گرفته از جانب دولت اسلامی (داعش) یک رویکرد شفاف، بین‌المللی و منطقه‌ای بلند مدت برای نبرد با این نیروهاست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، جان کربی، سخنگوی مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت: بخشی از این ماموریت در خنثی کردن نیروهای داعش و تهدیدهای ناشی از آنها، کمک،‌ حمایت و مشاوره به نیروهای امنیتی عراق و نیروهای کرد است.

وی افزود: ما معتقدیم که در این مسئله به موفقیت دست یافته‌ایم اما برای حفاظت و پشتیبانی از پرسنل آمریکایی و دفاتر واشنگتن در عراق نیازمند حملات هوایی در داخل این کشور هستیم.

سخنگوی مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا اذعان داشت که گسترش توانایی‌های داعش به واسطه به خدمت گرفتن نیروها و منابع فعال جنایتکار شامل تامین مالی، باج گرفتن و پناه گرفتن نیروهای داعش در داخل سوریه باعث نگرانی است.

این مقام مسئول پنتاگون ادامه داد: ارتش آمریکا باید یکی از چند عنصر مورد استفاده برای مقابله با داعش را در استفاده این گروه از منابع مورد نیازش از میان ببرد.

وی گفت: شما نباید از طریق یک اقدام نظامی به مشکلات به وجود آمده از جانب داعش پاسخ دهید. ما باید عملیاتی را در داخل عراق علیه این گروه تروریستی و با پشتیبانی از نیروهای کرد و عراقی ا نجام دهیم اما نباید تنها از یک ابزار علیه داعش استفاده کنیم.

جان کربی ادامه داد: تیم‌های ارزیابی ارتش آمریکا قرار است بر فعالیت‌های داعش کنترل خود را ادامه دهند و نظارت داشته باشند. این همان مسئله‌ای است که ما را امروز به مقابله با این نیروهای تروریستی رهنمون ساخته است چرا که این نیروهای تروریستی تهدیدی علیه عراقی‌ها هستند و این تهدید نیازمند اقدام جدی آمریکا است.

انتهای پیام

کد N459406