نماینده مجلس عوام بریتانیا:

آمریکا و انگلیس برای شکست دادن داعش باید از بشار اسد حمایت کنند

آمریکا اروپا

رئیس کمیته امنیت و اطلاعات مجلس عوام انگلیس با انتقاد از رویکرد لندن و واشنگتن در مقابله با گروه های تروریستی خواستار حمایت بریتانیا و آمریکا از دولت سوریه برای شکست دادن داعش شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، "مالکوم ریفکایند" با بیان این مطلب در ادمه گفت: اگر انگلیس و آمریکا خواهان شکست دادن داعش هستند باید با بشار اسد همکاری کنند.

ریفکایند که رئیس کمیته امنیت و اطلاعات مجلس عوام است در ادامه گفت: کشته شدن خبرنگار آمریکایی بدست داعش اهمیت اقدام فوری علیه این گروه را مشخص کرد. داعش باید از بین برود و ما نباید زمان را در این خصوص که چکاری باید انجام بدهیم از دست بدهیم.

وی در ادامه با اشاره به اختلافات موجود میان کشورهای غربی و دولت سوریه گفت: من حامی بشار اسد نیستم اما گاهی اوقات شما برای جلوگیری از بدتر شدن اوضاع باید اقدام به برقراری ارتباط با افرادی که با آنها دشمن هستید بکنید.

ریفکایند در حالی خواستار همکاری آمریکا و انگلیس با دولت بشار اسد برای مبارزه با داعش می شود که در سال 2013 میلادی و بعد از جنجال رسانه های غربی در مورد بکارگیری تسلیحات شیمایی در سوریه، وی از جمله افرادی بود که اصرار به اقدام نظامی علیه حکومت سوریه داشت.

رئیس کمیته امنیت و اطلاعات مجلس عوام در ادامه افزود: ما مجبوریم تا حقایق موجود را بپذیریم. این حقایق را نباید آنگونه که می خواهیم بلکه باید همان طور که هستند بپذیریم.