درخواست اندیشمندان آلمانی از دولت و مجلس: در همکاری با اسرائیل تجدید نظر کنید

رژیم صهیونیستی,نامه سرگشاده

برلین- ایرنا- دهها تن از اندیشمندان و سیاستمداران آلمان در نامه ای سرگشاده خطاب به دولت و مجلس این کشور، خواستار تجدید نظر در سیاست های برلین در قبال رژیم صهیونیستی و توقف هرچه سریعتر ارسال سلاح به این رژیم شدند.

به گزارش رسانه های آلمانی، بیش از 90 سیاستمدار، اندیشمند و کارشناس مسایل خاورمیانه در آلمان با امضای نامه ای سرگشاده، دولت و مجلس این کشور را به تغییر خط مشی سیاسی در برابر رژیم صهیونیستی و فلسطین فراخواندند.

نشریه اشپیگل هفته گذشته با انتشار خبری مبنی بر ارسال معادل یک میلیون یورو سلاح و تجهیزات نظامی از سوی آلمان به رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ غزه، مشارکت دولت ˈآنگلا مرکلˈ در کشتار مردم بی دفاع و زنان و کودکان فلسطینی را افشا کرد.

امضا کنندگان نامه سرگشاده از دولت و نمایندگان پارلمان فدرال خواستند که برای برقراری یک آتش بس پایدار و قطع محاصره نوار غزه فعالیت بیشتری به عمل آورند.

نامه نگاری اندیشمندان آلمانی پس از آن صورت گرفت که رژیم صهیونیستی با نقض مکرر آتش بس در غزه و تداوم حملات نظامی وحشیانه و جنایتکارانه خود، همچنان به کشتن مردم بی دفاع و زنان و کودکان فلسطینی ادامه می دهد.

در نامه اندیشمندان آلمانی تاکید شده است که بدون رفع سیاست محاصره نوار غزه، هیچ چشم اندازی در آینده مردم این منطقه و هیچ شانسی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات در راه تشکیل دو دولت در منطقه مشاهده نمی شود.

ˈاولریکه فرایتاگˈ مدیر مرکز شرق مدرن در برلین و ˈاودو اشتاین باخˈ مدیر و موسس موسسه گیگا در مطالعات خاورمیانه و چند سفیر سابق و تعدادی از اعضای برجسته بنیاد سیاسی تحقیقاتی ˈهاینریش بلˈ، از جمله امضا کنندگان نامه به دولت و مجلس آلمان هستند.

در این نامه همچنین آمده است: ˈحماس،بدون در نظر گرفتن فعالیت های جناح نظامی اش، یک حزب سیاسی مردمی به جا خواهد ماند و دیگر نباید گفت و گو با نمایندگان سیاسی حماس را نفی کرد.ˈ

در این نامه سرگشاده همچنین از دولت آلمان خواسته شده است که از رژیم اسراییل به خاطر تخریب زیرساخت های نوار غزه که هزینه احداث آن ها سال ها پیش با پول اتحادیه اروپایی و آلمان تامین شد، تقاضای غرامت کند.

کارشناسان یاد شده با تاکید بر ضرورت تجدید نظر در صادرات سلاح به ˈاسراییلˈ، خاطرنشان کردند: ˈما تقاضا داریم مقررات سخت صدور تجهیزات از آلمان،برای تمامی طرف های درگیر در خاورمیانه اجرا شود و همکاری نظامی با اسراییل هم مورد تجدید نظر واقع گیرد.ˈ

به اعتقاد این کارشناسان، به واقع فلسطینیان تنها درصورتی می توانند چشم انداز امید بخشی به آینده داشته باشند که وضعیت موجود تغییر یابد.

در پایان این نامه آمده است: ˈمیلیاردها یورویی که برای عمران و توسعه صرف شده است ، اگر در موج خشونت های فعلی و یا در آینده برباد رود، صرفا سرمایه گذاری غلطی بوده است که به مثابه حیف و میل کردن پول حاصل از اخذ مالیات از مردم است.ˈ

صهیونیست ها از شش هفته قبل با حمایت های آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و در میان بی تحرکی جامعه بین الملل، باریکه غزه را به منظور درهم شکستن روحیه مقاومت فلسطینیان آماج حملات دریایی، زمینی و هوایی قرار داده اند که تاکنون دو هزار و 75 کشته از جمله تعداد بسیار زیادی زن و کودک، به جا گذاشته است.

رژیم صهیونیستی به آتش بس های موقت اعمال شده در طول این مدت نیز پایبند نبوده و هر بار توافق های صورت گرفته را تحت عناوین و با ادعاهای مختلف از جمله تلافی آتشباری نیروهای مقاومت نقض کرده است.

اروپام*4*1701**2017
کد N458808