در عقب‌نشینی معنادار پس از ضرب‌الاجل حوثی‌ها؛

رئیس‌جمهور یمن خواهان مشارکت حوثی‌ها در دولت وحدت ملی شد

جنگ,تظاهرات

در پی ضرب الاجل رهبر حوثی‌ها برای براندازی دولت یمن، رئیس جمهوری این کشور با ارائه طرح "لحظه آخر" خواهان مشارکت حوثی‌ها در دولت وحدت ملی شد.

در پی ضرب الاجل رهبر حوثی‌ها برای براندازی دولت یمن، رئیس جمهوری این کشور با ارائه طرح "لحظه آخر" خواهان مشارکت حوثی‌ها در دولت وحدت ملی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یک منبع رسمی در گفت‌وگو با خبرگزاری آلمان عنوان داشت که عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن در جریان نشست خود باتعدادی از نمایندگان گروه‌های سیاسی خواهان تشکیل کمیته‌ای متشکل از گروه‌های ملی برای برگزاری این نشست با عبدالملک الحوثی، رهبر حوثی‌های یمن در شمال صنعا شد.

این منبع در ادامه افزود: هدف از تشکیل این کمیته و نشست با رهبر حوثی‌ها تشکیل دولت ملی جدید در سایه عقب نشینی نیروهای مسلح وابسته به حوثی‌ها از پایتخت یمن به شمار می‌آید.

فارس الصبا، مشاور رئیس جمهوری یمن عنوان داشت که نشست وی با رهبران گرو‌ه‌های سیاسی در نهایت به "طرح لحظه آخر" در قبال حوثی‌ها انجامید.

رئیس جمهوری یمن در این نشست از حوثی‌ها خواست تا مواضع خود را بازنگری کرده و با دیده واقع نگر به مسائل نگاه کنند و پیامد خطرناک خروج از اجماع ملی را بررسی کند.

وی در ادامه افزود: دولت یمن از حق خود برای استفاده از تمام راهکارهای مشروع برای محافظت از امنیت جامعه استفاده می‌کند و ما از همگان می‌خواهیم در مذاکرات سیاسی شرکت کرده چرا که معتقدیم مذاکره بهترین راه است.

براساس سخنان مشاور رئیس جمهور این هیات سیاسی قرار است در نشست خود در سعده از حوثی‌ها بخواهد در دولت وحدت ملی مشارکت کنند.

پیشتر رئیس‌جمهور یمن در پی تظاهرات گسترده یمنی‌ها در صنعا و دیگر شهرها، هشدار داده بود که اقدامات قانونی و سختی را علیه کسانی که امنیت و ثبات این کشور را برهم بزنند، اتخاذ خواهد کرد.

رهبر حوثی‌ها خواهان تظاهرات گسترده در یمن برای براندازی دولت شده بود و هزاران یمنی نیز در پاسخ به درخواست وی دست به تظاهرات و تحصن زدند.

عبدالملک حوثی همچنین تا روز جمعه به مقامات یمنی مهلت داد تا استعفا کنند.

انتهای پیام

کد N457673