حسینی بوشهری: انقلاب به پای روحانیت نوشته شده است

حوزه علميه,انقلاب

مدیر عالی حوزه‌های علمیه کشور گفت: بسیج عرصه خدمت‌رسانی و جهاد است که هزینه آن برای نظام کم و سودرسانی‌اش بسیار بالاست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، آیت‌الله حسینی بوشهری در نخستین هم‌اندیشی «نقش حوزه‌های علمیه و بسیج در مدیریت جهادی و عرصه فرهنگ» که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: از ویژگی‌های بسیجیان می‌توان به ارتباط خوب آن‌ها با خداوند، رفتار متواضعانه در برابر مومنان و مجاهدت در برابر کفار و ایستادگی در برابر استکبار اشاره کرد.

وی ادامه داد: بسیجیان در تمام عرصه‌ها اهل مبارزه‌ هستند و در جنگ نظامی و حرکت فرهنگی میدان‌داری کرده و از ملامت دیگران نگرانی به خود راه نمی‌دهند.

وی گفت: بسیج مکتب عشق است و این‌که گفته می‌شود این نهاد حرکتی فراگیر و جامع است و با هدفی والا تشکیل شده، درست بوده؛ زیرا در کار بسیج هدفی شناخته شده مدنظر است. بسیج یک تفکر است و در تمام اقشار جامعه هر کسی براساس رسالت خود می‌تواند بسیجی باشد.

رئیس عالی هماهنگی حوزه علمیه و بسیج طلاب با بیان این‌که «بسیجی کسی است که با دعا و راز و نیاز و با عشق به خدا زندگی می‌کند»، افزود: بسیج عرصه خدمت‌رسانی و جهاد بوده و هزینه آن برای نظام کم و سودرسانی‌اش بسیار بالاست.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به کینه‌ورزی‌ها و برنامه‌ریزی‌های دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی اگر بسیج را در عرصه‌های مختلف نداشتیم، وضعیت جامعه ما تفاوت می‌کرد و نتایج نامطلوبی را شاهد بودیم.

وی فرهنگ بسیجی را فرهنگ معنویت و غیرت دینی دانست و افزود: فرهنگ بسیجی مبتنی بر استقلال و آزادگی است و اگر امروز بحث بسیج روحانیت، مطرح شده به خاطر همین ارزش‌های والاست.

مدیر عالی حوزه‌های علمیه کشور با بیان این‌که «روحانیون در عرصه‌های مختلف در جامعه نقش داشته‌اند» از تبلیغ عالمانه، شجاعانه، پاسداشت آموزه‌های دینی و همراهی با مردم به عنوان کارکردهای بزرگ روحانیت در طول تاریخ نام برد و تاکید کرد: خودسازی، تهذیب نفس، پیشگامی در ارزش‌ها، پایبندی به احکام و دستورات اسلام، صبر و تحمل بسیجیان و زمان‌شناسی طلبه‌ها مهمترین بایدها و نبایدهای بسیج روحانیت است.

وی یادآور شد: انقلاب به پای روحانیت نوشته شده، روحانیون امروز سرباز حاضر و پای کار برای دفاع از دین هستند و باید با تحمل تمام سختی‌ها برای ماندگاری اسلام تلاش کنند. حرکت بسیجی باید مقدس شمرده شده و طلبه‌ها زمانی می‌توانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند که به مدارج علمی بالا برسند.

وی گفت: بسیج باید در امر به معروف و نهی از منکر پیشگام باشد و حوزه علمیه در همکاری برای آموزش در عرصه‌های مختلف اعلام آمادگی می‌کند. امروز تقویت بسیج و فرهنگ دینی کار بزرگ روحانیت است و در این راستا با تمام وجود عمل می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N457527