عبدالله گل با دلی شکسته کاخ ریاست جمهوری را ترک کرد

آمریکا اروپا

رییس جمهور ترکیه که ازهمراهان رجب طیب اردوغان در تاسیس حزب حاکم بود امروز با انتقاد از رفتار هم حزبی هایش کاخ ریاست جمهوری را ترک کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از حریت دیلی ، عبدالله گل رییس جمهور ترکیه امروز به همراه بانوی اول این کشور بعد از سخنانی در کاخ چانکایا و انتقاد از برخی بی احترامی ها این کاخ را ترک کرد.

بنا بر این گزارش ، عبدالله گل و همسرش امروز بعد از 7 سال کاخ ریاست جمهوری را با انتقاد از بی احترامی رسانه های نزدیک به دولت به رییس جمهور و تیم نزدیک به او ترک می کنند.

محافل خبری علت آزردگی خاطر عبدالله گل را بسته شدن راه برگشت وی به حزب حاکم عدالت و توسعه توسط رجب طیب اردوغان که روزی از نزدیکان وی بوده و به همراه عبدالله گل در سال 2001 این حزب را تاسیس کردند اعلام شده است.

همچنین از دیگر دلایل انتقاد عبدالله گل تلاش نزدیکان اردوغان برای زیر سوال بردن نزدیکان و تیم عبدالله گل در ریاست جمهوری عنوان شده است.

عبدالله گل در اظهارات خود با دفاع از عملکرد خود و یارانش در کاخ ریاست جمهوری و بی طرفانه خواندن عملکرد خود به عنوان رییس جمهور کشورش، رفتار تازه واردها به عرصه سیاست در حزب عدالت و توسعه را نشانه ای از "بی احترامی و گستاخی" خواند.