شکست عملیات مخفیانه پنتاگون برای نجات گروگان‌های آمریکایی در سوریه

تسنیم نوشت:

پنتاگون اذعان کرد تلاش نیروهای ویژه آمریکا برای آزادسازی گروگان‌های این کشور که به اسارت داعش آمده بودند با شکست مواجه شده است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مقامات بلندپایه دولت باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا می‌گویند نیروهای عملیات ویژه پنتاگون در تابستان سال جاری عملیاتی برای نجات گروگان‌های آمریکایی اسیر داعش انجام دادند، اما این عملیات به دلیل آنکه مکان مورد ظن نگهداری گروگان‌ها درست نبوده، ناکام مانده است. این عملیات برای نجات «جیمز فولی» خبرنگار آمریکایی که شب گذشته داعش وی را سر برید و چند نفر دیگر از گروگان‌های آمریکایی انجام شده است.
به گزارش واشنگتن‌پست، عملیات مورد نظر که در خلال آنها دست‌کم یکی از نیروهای عملیات ویژه زخمی شده پس از آن انجام شده که نیروهای اطلاعاتی آمریکا از دست‌کم 6 نفر از گروگان‌های آزاد شده از دست داعش، اطلاعات کسب کرده‌اند.
یکی از مقامات بلندپایه آمریکا، به شرط عدم افشای نام به این روزنامه می‌گوید: «اوباما چند وقت پیش در فصل تابستان، مجوز انجام عملیاتی برای نجات شهروندان آمریکایی اسیر شده توسط داعش را صادر کرد.»
وی افزود: «متأسفانه، این عملیات موفقیت‌آمیز نبود، چون گروگان‌ها در محلی که عملیات انجام شد، نبودند.»
مقامات مورد استناد واشنگتن‌پست اشاره‌ای به هویت یا تعداد شهروندان آمریکایی که گفته می‌شود همراه «جیمز فولی» به اسارت گرفته شده بودند، نکرده‌اند. گروه «دولت اسلامی عراق و شامات» یا «داعش» روز سه‌شنبه فیلمی از اعدام یک خبرنگار آمریکایی به نام جیمز فولی منتشر کرد و گفت این اقدام را در واکنش به حملات هوایی آمریکا به مواضع این گروه در عراق انجام می‌دهد.

5252

کد N457102