گردان های قدس: مقاومت به حیات سیاسی نتانیاهو پایان می دهد

نتانیاهو,غزه

تهران-ایرنا- گردان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین از عزم خود برای پایان دادن به حیات سیاسی نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد. حماس نیز متعهد شد نتانیاهو را ناچار به برآورده کردن همه خواست های مقاومت کند و مذاکرات آینده را نیز در زیر ضربه های مقاومت (بدون آتش بس) ادامه دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه فلسطین الیوم، گردان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین چهارشنبه شب در بیانیه ای کوتاه اعلام کرد: «بنیامین نتانیاهو در گرداب غزه غرق خواهد شد زیرا مقاومت ، برای پایان دادن به حیات سیاسی او متعهد است.»

گردان های قدس در این بیانیه افزود: مجاهدان ما جنگ را ادامه خواهند داد و برای همه سناریوها در صحنه میدانی آمادگی دارند.

همچنین فوزی برهوم سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: سخن نتانیاهو درباره تخریب توانمندی های نظامی حماس صرفا تبلیغی برای پیروزی های موهوم صهیونیستها و تلاشی برای پیچیده کردن مساله شکست آنها و پوشاندن آن است.

برهوم در کنفرانس خبری عصر روز چهارشنبه اعلام کرد: حماس آماده وارد کردن خسارت های سنگین به اشغالگران است و رژیم اشغالگر را وادار خواهیم کرد تا به همه خواسته ها و شروط ما گردن نهد.



** حماس: مذاکره؛ این بار بدون آتش بس و زیر ضربات مقاومت انجام می شود

فوزی برهوم همچنین در گفتگو با روزنامه کویتی الرای گفت: هر مذاکراتی در آینده با اسرائیل، زیر ضربات مقاومت فلسطینی (بدون آتش بس) و عملیات های منحصر به فرد مقاومت برگزار خواهد شد تا اشغالگران ناچار به برآورده کردن خواسته های ملت فلسطین شوند.

وی توضیح داد: در سال 2012 مذاکرات زیر آتش برگزار شد و حملات مقاومت بدون وقفه ادامه یافت. با این حال، شروط مقاومت برآورده شد اما اکنون طرح مصر در حالی به ما ارائه شده است که همزمان به صورت متناوب، آتش بس (عمدتا 72ساعته) داشته ایم.

برهوم افزود: (این آتش بس ها) وقت را هدر داد بدون اینکه توافقی صورت گیرد یا خواسته های مقاومت برآورده شود. به این ترتیب ما ماندیم و وقت کشی که به سود صهیونیست ها تمام شد.



** توهم پیروزی نتانیاهو و اعتراف ارتش صهیونیستی

از سوی دیگر، ˈبنیامین نتانیاهو ˈ نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز سه شنبه در نشستی خبری اعلام کرده بود که ارتش اسرائیل توانسته است موشک های حماس را نابود و شبکه تونل های مقاومت را تخریب کند. این در حالی است که یک روز بعد (چهارشنبه)، ارتش رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که تنها طی 24 ساعت گذشته، 137 موشک از غزه به اسرائیل شلیک شده است.

پیتر لرنر سخنگوی ارتش اسراییل، این خبر را در صفحه توئیتر خود منتشر و اذعان کرد که از مجموع 137 موشک پرتاب شده طی 24 ساعت گذشته، 94 موشک به زمین اصابت کرده و سامانه ضد موشکی گنبد آهنین توانسته است تنها 24 فروند را رهگیری کند.



** تحلیلگر صهیونیست: دیگر نمی توانیم از راه نظامی، غزه را شکست دهیم

از سوی دیگر، باراک رافید تحلیلگر سیاسی و ستون نویس روزنامه صهیونیستی هاآرتص در شماره روز گذشته (چهارشنبه) این روزنامه نوشت: پیروزی برای اسرائیل با گزینه نظامی شکست خورده و اکنون تصور غالب بر این است که دیگر نمی توان از راه نظامی در مقابل غزه به پیروزی رسید.

وی با تاکید بر اینکه تل آویو ناچار است «به شورای امنیت سازمان ملل برای تامین نیازهای امنیتی خود رجوع کند»، افزود: ˈیک ماه از جنگ گذشته است. در این جنگ 64 نظامی و 4 شهروند اسرائیلی کشته شده اند. دو هفته در قاهره مذاکره کردیم، نه جنگ جواب داد و نه مذاکره به جایی رسید. حالا به نقطه شروع بازگشته ایم و موشک ها همچنان بر سر شهرک های اسرائیلی می بارند. میلیون ها اسرائیلی نیز مانند روز اول در پناهگاه ها به سر می برند.ˈ

شبس**9241**1551
کد N456985