لاریجانی: این ها ربطی به استیضاح ندارد

تصاویر BBC و VOA در مجلس

استیضاح وزیر علوم,نوباوه

تهران- ایرنا- بیژن نوباوه نماینده موافق استیضاح وزیر علوم تصاویری از گزارش های دو شبکه تلویزیونی BBC و VOA درمورد وزارت علوم پخش کرد که علی لاریجانی رییس مجلس اعتراض کرد و گفت: این ها ربطی به استیضاح ندارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نوباوه روز چهارشنبه در جلسه استیضاح رضا فرجی دانا در مخالفت با وزیر علوم، بخش هایی از گزارش های شبکه های معاند و ضد انقلاب خارج از کشور از جمله BBC و VOA را در صحن علنی مجلس پخش کرد.

لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی نیز در اعتراض به این اقدام خطاب به نوباوه گفت: این موضوعاتی که شما پخش می کنید ربطی به استیضاح ندارد.

وی تاکید کرد: این ها یکسری رسانه های مزخرف هستند این ها را پخش نکنید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، بخشی از این گزارش ها درباره بورسیه های غیرقانونی بود و گزارش های آنها مستند به گزارش چندی پیش خبرگزاری ایلنا درباره بورسیه های غیرقانونی بود.

نوباوه، محور اظهارات خود را تشریح وضعیت پوشش رسانه های موافق وزیر اعلام کرد.

همچنین در فیلمی که به درخواست نوباوه در نمایشگر مجلس پخش شد بخش هایی از برنامه خبری BBC بود که درآن رضا علیجانی به عنوان فعال سیاسی ملی، مذهبی معرفی و از وی خواسته شد که درباره بورسیه ها و خبر یکی از خبرگزاری ها اظهار نظر کند که وی شروع به اظهار نظر کرد.

لاریجانی در هنگام پخش این فیلم خواستار قطع آن شد و گفت که مطالب نشان داده شده ربطی به جلسه استیضاح ندارد.

هنگام سخنرانی نوباوه نماینده مردم تهران، کمال الدین پیرموذن نماینده اردبیل نیز نسبت به سخنان نوباوه و پخش گزارش های BBC و VOA اعتراض کرد.

سیام**2021**9103**9132**1336
کد N455954