اخراج یک مهندس مسلمان از یک نیروگاه هسته‌ای در فرانسه

یک مهندس هسته‌ای مسلمان به تازگی از ورود و دسترسی به همه تأسیسات هسته‌ای فرانسه منع شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانس 24، یک مهندس 29 ساله مسلمان که مدت چند سال با یکی از شرکت‌های عظیم انرژی فرانسه (ای.دی.اف) همکاری داشته است به تازگی از ورود به تأسیسات هسته‌ای کشور فرانسه منع شده است.

این مهندس هسته‌ای نیروگاه هسته‌ای نوژنت فرانسه، بنا به تصمیم مقامات محلی و بدون ارائه هیچ‌گونه توضیحاتی از ورود و دسترسی به همه تأسیسات هسته‌ای فرانسه منع شد.

همچنین به دلیل محدودیت‌هایی که در قوانین کشور فرانسه وجود دارد نمی‌توان نام این مهندس 29 ساله مسلمان را فاش کرد.

وکیل این شخص در مصاحبه با فرانس 24 در این باره گفت: بدون ارائه هیچ‌گونه توضیحاتی موکلم را از نیروگاه‌ هسته‌ای که در آنجا کار می‌کرد، اخراج کرده‌اند که این مسأله یک نمونه کامل از "اسلام هراسی" است.

او ادامه داد: موکلم به مدت سه سال بدون داشتن هیچ‌گونه حاشیه‌ای برای یکی از نیروگاه‌های هسته‌ای فرانسه کار می‌کرد؛ سوالی که اکنون پیش می‌آید این است که چرا یک شبه موکل من به یک مظنون تبدیل شده است؟

پیش از این نیز به دلیل جو ضداسلامی که در سال های اخیر در فرانسه به وجود آمده است این مهندس مسلمان از کار در نیروگاه‌های هسته‌ای منع شده بود که با تلاش این وکیل او توانست در دادگاه تجدید نظر حکم دادگاه را تغییر دهد اما این بار به دلیل درخواست شرکت انرژی ای.دی.اف فرانسه از ورود او به نیروگاه هسته‌ای نوژنت جلوگیری به عمل آمد.

وکیل این متهم در ادامه افزود: یک بار دیگر خواستارتشکیل دادگاه تجدید نظر شده‌ایم. من به نتیجه این دادگاه که قرار است در اواخر ماه جاری برگزار شود خوشبینم. به دلیل این‌که موکلم هیچ‌گونه سابقه انضباطی در طول دوران خدمتش انجام نداده است.

وکیل این متهم در ادامه با تشبیه فرانسه به زندان گوانتانامو، گفت: موکلم بدون ارائه هیچ‌گونه دلیلی از شغلش کنار گذاشته شده است چگونه ورود یک شخص به محل کارش ممنوع می‌شود. بدون آن که آن شخص بتواند از خود دفاع کند یا اصلا" بدون آن‌که بداند چه کار اشتباهی انجام داده است؟

این نخستین باری نیست که در فرانسه چنین اتفاقی می‌افتد، در ماه گذشته نیز دادگاهی در جنوب فرانسه بدون ارائه هیچ‌گونه توضیحاتی ورود یک کارگر مسلمان به محل کارش در فرودگاه این شهر را ممنوع کرده بود.

انتهای پیام

کد N455281