امضاکننده طرح استیضاح فرجی‌دانا: اگر محورهای استیضاح مبهم هستند چرا وزیر یک ماه فرصت خواست

فرجی دانا, استیضاح

فرجی دانا معتقد است متن طرح استیضاح وی منطبق با آنچه که در آئین نامه داخلی مجلس و بندهای قانونی آمده نیست.

به گزارش خبرآنلاین؛ استیضاح رضا فرجی دانا وزیر علوم درحالی فردا در دستور کار صحن قرار دارد که بنا بر اخبار منتشر شده فرجی دانا در اعتراض به طرح استیضاح 50 نماینده مجلس در نامه ای به علی لاریجانی تاکید کرده است که متن طرح استیضاح وی منطبق بر آنچه در آیین نامه داخلی مجلس و بندهای قانونی آن آمده نیست.

وی از رییس مجلس خواسته است که در صورت امکان مصادیق بندهای طرح استیضاح را به اطلاع او برسانند. این سخنان فرجی دانا اشاره به ماده 223 آیین نامه داخلی مجلس است که تاکید دارد باید موضوع به صورت صریح و با ذکر مورد یا موارد، معین شود و به صورت کتبی تنظیم و به هیات رییسه تسلیم گردد.

در همین رابطه محمد صالح جوکار از امضاکنندگان این طرح استیضاح در گفتگو با خبرآنلاین با اشاره به اینکه موارد ذکر شده در طرح استیضاح مبهم نیستند، گفت: چطور می گویند موارد استیضاح روشن نیست، در جلسه ای که بین استیضاح کنندگان و وزیر برگزار شد پیرامون همه مسائل مطرح شده در این طرح صحبت شد.

وی افزود: اگر محورهای استیضاح  مبهم بودند پس چطور وزیر یک ماه فرصت خواست تا اشکالات را برطرف کند.

امضا کننده طرح استیضاح وزیر علوم تاکید کرد: آنچه مبهم است عملکرد وزیر علوم است، مجلس نسبت به رفتارهای ایشان دارای ابهاماتی است که باید برطرف شود. محورهای استیضاح مشخص است و کسانی که قرار است روز استیضاح صحبت کنند درباره آن توضیحات را ارائه خواهند کرد.
کد N455115