توسط وزیر کشور در کمیسیون شورا تبيين شد

توضیح آخرین وضعیت سیاسی امنیتی کشور توسط وزیر کشور در کمیسیون شورا

آخرین وضعیت سیاسی و امنیتی کشور با حضور رحمانی فضلی در جلسه امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیرخجسته با اعلام این خبر افزود: طبق توافقی که در جلسه قبل با وزیر محترم کشور داشتیم مقرر شد تا در راستای تعامل مجلس و دولت، مسائل داخلی کشور در فضایی صمیمی و مبتنی بر تعامل دوجانبه مطرح و به یک نقطه نظر مشترک و واحد دست یابیم.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با تقدیر از عملکرد رحمانی فضلی در ساماندهی امور داخلی و معضلات شهری گفت: متأسفانه هرچند در داخل با معضلات متعددی همچون اعتیاد، طلاق، مهاجرت بی‌رویه، سرقت، نزاع خیابانی و مسائلی از این دست روبرو هستیم ولیکن بررسی‌های تخصصی کمیسیون نشان از آن دارد که مجموع سیاست‌های وزارت کشور در دوره اخیر، حرکتی روبه‌رشد و در راستای اصلاح شرایط موجود بوده که لازم است از وزیر محترم کشور و عوامل ایشان تقدیر و تشکر کرد.

وی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون شوراها با وزیر کشور افزود: به دنبال بررسی آخرین وضعیت امنیتی کشور با حضور معاونین و مدیران ارشد وزارت اطلاعات، طبق مصوبه کمیته سیاست داخلی کشور مقرر گردید آخرین شرایط کشور در زمینه امنیت مرزها امنیت کشور مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی با آسیب‌شناسی شرایط امنیتی در کشور گفت: عناصری در سیاست داخلی کشور وجود دارد که می‌تواند به عنوان عامل ضدامنیتی بوده و هزینه‌هایی متوجه نظام و مردم کند که معضلات اجتماعی بخشی از آن‌هاست.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به گزارش رحمانی فضلی گفت: در این جلسه وزیر محترم کشور تحلیل درستی از شرایط مرزی و مشکلات ساکنان این مناطق داشتند که راهکارهای حل و فصل آن‌ها بحث و بررسی شد.

وی افزود: با توجه به غیرعلنی بودن جلسه امروز کمیسیون شوراها، مقرر شد تا معضلات و نکات امنیتی ارائه شده از سوی وزیر محترم کشور در کمیته‌ای مشترک اصلاح و نسبت به رفع نواقص اقدام کرد.

وی افزود: آقای رحمانی فضلی معتقد است که با اجرای صحیح آمایش سرزمین و برنامه‌ریزی مناسب می‌توان در یک بازه 5 ساله تمام استان‌ها را خودکفا کرد.

انتهای پیام

کد N454642