عارف:استیضاح فرجی دانا جفا در حق آموزش عالی کشور است/انتصابات وزیر علوم سلیقه‌ای و رفاقتی نبوده است

رضا فرجی‌دانا,محمد رضا عارف

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد شدید از رواج اتهامات ناورا از سوی برخی رسانه‌ها علیه وزیر علوم ،استیضاح دکتر فرجی دانا را جفا در حق آموزش عالی کشور در آستانه بازگشایی دانشگاه‌ها دانست .

به گزارش خبرآنلاين محمد رضا عارف در ديدار با شوراي هماهنگي دانشجويان اصلاح طلب گفت: امیدواریم مجلس شورای اسلامی با درایت مانع از تداوم خدمت دکتر فرجی دانا در آموزش عالی کشور نشود و وزیر علوم را که در سال گذشته کارنامه علمی و مدیریتی خوبی از خود به نمایش گذاشته است با برچسب‌های ناروا کنار نگذارند.
رئیس بنیاد امید ایرانیان در این دیدار در پاسخ به این نگرانی ها با بیان اینکه برای تحقق اهداف انقلاب راهی جز تکیه بر جوانان نداریم، گفت: دانشگاه بهترین نهاد برای کادرسازی است اما متاسفانه از این سرمایه عظیم غافل شده‌ایم. قبل از انقلاب هر زمان مردم می خواستند در مورد موضوعی تصمیم بگیرند منتظر اعلام نظر دانشگاهیان در مورد آن می‌شدند، امرور متاسفانه دانشگاه این جایگاه را ندارد و اعتماد از بخشی از دانشگاهیان سلب شده است.
وی با بیان اینکه در سال‌های قبل انتقاد از رئیس یک دانشکده در حد جرم تلقی می‌شد،خاطرنشان کرد:در یک سال گذشته دانشجویان ظرفیت بالای سیاسی خود و شعور و درک‌شان از مسائل اجتماعی را به خوبی نشان دادند، البته انتظار این بود تغییر در فضای دانشگاه ها بخصوص عبور از فضای امنیتی گذشته نمود بیشتری داشته باشد اما با این وجود امید جوانان دانشجو به دولت تدبیر و امید باعث شده صبر آنها بیشتر شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیلاتی عمل کردن جوانان دانشجو را راه حل رسیدن آنها به اهدافشان دانست و گفت: تنگ‌نظری‌ها باید کنار گذاشته شود، فضای دانشگاه باید به سمت همگرایی برود، دانشجویان باید برای خود رسالت فراجناحی قائل شوند و به فکر کشورشان باشند.
وی تصریح کرد: اگر همگرایی در دانشگاه وجود داشت امروز می‌توانستید مشارکت بیشتری در همه امور اجرایی و سیاست گذاری کشور داشته باشید، این کم کاری در برخی مواقع نتیجه بی توجهی خودمان است.
عارف با بیان اینکه دکترفرجی دانا، یکی از عالم‌ترین و متدین‌ترین مدیران این کشور است، گفت: به گونه‌ای برای وزیر محترم علوم فضا سازی کردند که اگر کسی از سابقه او خبر نداشته باشد فکر می‌کنند او لانه فساد تشکیل داده است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد شدید از رواج اتهامات ناورا از سوی برخی رسانه ها علیه وزیر علوم ،استیضاح دکتر فرجی دانا را جفا در حق آموزش عالی کشور در آستانه بازگشایی دانشگاه‌ها دانست و گفت: امیدواریم مجلس با درایت مانع از تداوم خدمت دکتر فرجی دانا در آموزش عالی کشور نشود و وزیر علوم را که در سال گذشته کارنامه علمی و مدیریتی خوبی از خود ارائه داد با برچسب‌های ناروا کنار نگذارند.
عارف با بیان اینکه نمایندگان با عملکرد خود باید نشان دهند در طراز ملت ایران هستند، تصریح کرد: اگر مجلس در جایگاه خود قرار بگیرد و به به مشکلات مردم واقف و از خواست اقشار مختلف جامعه آگاه باشد، امروز جا دارد از وزیر علوم تقدیر کند.
وی با تاکید بر اینکه انتصابات وزیر علوم سلیقه‌ای و رفاقتی نبوده است ، ادامه داد: انتصابات دکتر فرجی دانا در طول وزارتش بر اساس لیاقت بوده و مدیرانی که در دانشگاه ها انتخاب کرده است عموما محبوبیت عام دارند.
عارف در بخش دیگری از سخنانش به انتخابات مجلس آینده اشاره کرد و از جوانان و دانشجویان خواست به منظور اصلاح وضعیت موجود، برای پیروزی در انتخابات آینده مجلس تلاش و فعالیت کنند.
وی با بیان اینکه باید جوانان را برای شرکت در انتخابات آینده مجلس تشویق و حمایت کرد:گفت :مجلس آینده جای جوانان است. می خواهیم بدون به چالش کشیدن هیچ بخشی از نظام و در چارچوب قانون اساسی وارد کارزار انتخابات شویم چرا که نتیجه به دعوا کشاندن انتخابات شرکت نکردن مردم در انتخابات است.
رئیس بنیاد امید ایرانیان در پایان با بیان اینکه لازمه خلق حماسه در انتخابات،مشارکت حداکثری است، تاکید کرد: هم دست اندرکاران برگزاری انتخابات و هم کاندیداهای محترم باید رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر حق الناس بودن رای مردم را مورد توجه قرار دهند و در چارچوب قانون بگونه ای عمل کنند که باعث تضییع حق هیچ فردی نشوند.

2929

کد N454382