با حمایت از داعش مطرح شد؛

تازه ترین اظهارات فراری محکوم به اعدام/درخواست برای بازگشت بعثی ها به قدرت

تحرکات داعش در عراق‬

طارق الهاشمی که از چنگال عدالت در عراق فرار کرده و به اقدامات تحریک آمیز علیه ملت عراق در تلاش برای شعله ور کردن آتش فتنه مذهبی ادامه می دهد، به صراحت خواستار بازگشت بعثی ها به قدرت شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، طارق الهاشمی که تلاشهایش برای بازگشت به بغداد و ایفای نقش سیاسی در عراق با شکست روبرو شده است، گفته است حزب بعث باید بازگردد و برای حل بحران سیاسی در عراق ایفای نقش کند.

وی در همسویی با تروریستهای تکفیری گفته است حملات هوایی آمریکا تاثیری در پایان خشونت ندارد.

اظهارات تفرقه افکنانه طارق الهاشمی فراری در حالی است که عراق با بحران امنیتی ناشی از حضور تروریستهای تکفیری با همدستی بعثی های صدامی مورد حمایت الهاشمی روبرو است و نیروهای ارتش با کمک گروههای مردمی همچنان به عملیات پاکسازی عراق از وجود تروریستها ادامه می دهند.

الهاشمی در اظهاراتی که رویترز منتشر کرده است، گفته است عراق در آستانه جنگ داخلی و تجزیه قرار دارد.

طارق الهاشمی که در سال 2012 پس از محکوم شدن از سوی یک دادگاه عراقی به اعدام به سبب اداره کردن تیمهای اعدام در دوره ای که معاون جلال طالبانی رئیس جمهوری سابق عراق بود، محکوم شده است، گفت آمریکا تمام بحران را فقط به حمله(به داعش) منحصر کرده است.

اظهارات طارق الهاشمی تاکید مجدد بر همسویی و ارتباط وی با تروریستهای تکفیری و طرحهای خطرناک آنها در عراق است.

وی با انتقاد از پاکسازی بعثی ها، بازگشت آنها به روند سیاسی را یک مسئله حیاتی خواند و مدعی شد بعثی ها از نظر سیاسی افراد تاثیرگذاری هستنید.

معاون فراری رئیس جمهوری سابق عراق اذعان کرد که بعثی ها دارای گروههای مسلح و بسیار فعال هستند.