وکیل‌مدافع اولیای‌دم روح الامینی:

احتمال اعلام‌نظر دیوان عالی درباره پرونده کهریزک در شهریور

سعيد مرتضوي, ديوان عالي, دادگاه كيفري استان تهران, كهريزك

وکیل‌مدافع اولیای‌دم روح‌الامینی گفت: احتمالا نظر شعبه نهم دیوان عالی کشور در مورد پرونده قضات کهریزک شهریور ماه اعلام می‌شود.

میرمجید طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: بخشی از پرونده کهریزک که مربوط به شکایت موکلم از سعید مرتضوی می‌شود همچنان در دادسرای کارکنان دولت مفتوح است و قاعدتا باید سریع‌تر به دادگاه ارسال شود و این زمان طولانی برای ما قابل قبول نیست.
وی با اشاره به بخش دیگری از پرونده کهریزک که با اعتراض شکات به شعبه نهم دیوان عالی کشور ارسال شده است، افزود: در مراجعه‌ای که به شعبه مذکور داشتم اعلام کردند که به‌زودی تصمیم‌گیری در مورد این قسمت از پرونده اعلام می‌شود.
طاهری اضافه کرد که احتمالا شعبه 9 دیوان عالی کشور در شهریور ماه نظر خود را نسبت به پرونده کهریزک اعلام می‌کند. به گزارش ایسنا، رسیدگی به پرونده قضات کهریزک با برگزاری 11 جلسه دادگاه انجام شد و اوایل تیرماه سال 92 از سوی شعبه 76 دادگاه کیفری رای متهمان پرونده کهریزک صادر شد.
پس از ابلاغ حکم، برخی از متهمان و شکات به آن اعتراض کردند تا پرونده جنجالی قضات کهریزک به مرحله بررسی اعتراض در دیوان عالی کشور برسد.

انتهای پیام
کد N453300