داعش:

چندین نظامی آمریکایی را به اسارت گرفتیم!

آفریقا و خاورمیانه

گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه ای ادعا کرد که با حملات هوایی آمریکا در شمال عراق مقابله کرده و چندین نظامی آمریکایی را به اسارت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش با انتشار بیانیه ای ادعا کرد که چند سرباز آمریکایی را به اسارت گرفته است.

در این بیانیه که در پایگاههای اینترنتی منتشر شده است، داعش خروج خود را از مناطق کردستان عراق تکذیب و اعلام کرد که تنها از مناطق "مخمور" در استان نینوا در شمال عراق و "الکویر" در شرق موصل خارج شده است.

داعش اقدام اخیر آمریکا را در حمله به مواضع این گروه تروریستی و کمک به نظامیان کرد احمقانه توصیف و همچنین اعلام کرد که آمریکا خسارات مالی فراوانی را طی سالهای گذشته در جنگ در عراق متحمل شده است  و این امر نظامیان آمریکایی را با اختلالات دائمی و نقص عضو مواجه کرده است.

در این بیانیه تاکید شده است که داعش با حملات هوایی آمریکا مقابله کرده و با به اسارت گرفتن چندین سرباز آمریکایی، خساراتی را نیز به جنگنده های این کشور وارد کرده است.

داعش همچنین اعلام کرد که خروج این گروه تروریستی از برخی نقاط، اقدامی تاکتیکی است.

 این در حالی است که طبق اظهارات تحلیلگران حملات آمریکا به مواضع داعش در کردستان عراق در راستای حفظ منافع این کشور انجام شده و تحلیلگران معتقدند که آمریکا در شکل گیری این گروه تروریستی نقش فعالانه ای داشته است.