حمایت 40 تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد از وزیر علوم

مجلس شوراي اسلامي,دانشجويي,استيضاح وزير علوم,وزير علوم

40 تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه ضمن حمایت از عملکرد وزیر علوم تاکید کردند که این استیضاح به دلیل به خطر افتادن منافع شخصی و گروهی عده ای است که بر طبل این استیضاح می کوبند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است :

پس از هشت سال که دانشگاه محصور در فضای ناعدالتی و افراط قرار گرفته بود؛ روی کار آمدن دولت یازدهم امید تازه ای را به جان بی رمق علم و تحصیل ارمغان داد تا نا امیدی ها رخت بربندند از دل دوستداران علم و نا امنی ها جای خود را به فضای اعتماد دهد، تا دیگر کسی در فضای مقدس علم آموزی شاهد برخوردهای مجرمانه با دانش جویان دلسوز و برخوردهای قهری با اساتید نباشد.

اما به مذاق همه خوش نیامد این امید بخشی ها و روشن نگری ها چه آن زمان که با نیت های سیاسی وزیران پیشنهادی کابینه را کنار زدند تا اثبات کنند برخلاف گفته شان، دانشگاه در چشم شان نه سنگر علم و تحصیل، که وسیله ی سو استفاده های سیاسی است.

مقصود آنانی هستند که سوگند خورده اند به پاسداشت حقوق ملت، و حال در سودای استیضاح وزیری هستند که به دفاع از این حقوق برخاسته است. هم آنانی که چشم بر هشت سال تاخت و تاز دولت های پیشین در دانشگاه بستند تا دل ها همه بیم زده شوند و هیچ حادثه ای در دانشگاه خاطرشان را نگران نکرد تا دست از تسامح با وزیران دولت های قبل، که دانشگاه را به چوب حراج عده ای بدل کرده بودند؛ بردارند.

استیضاح وزیری که از زمان حضور خود در وزارت علوم، سعی در زدودن تیرگی ها از چهره ی دانشگاه ها داشته و به دور از نیت های سیاسی، دست متولیان دروغ و تزویر را از دانشگاه کوتاه کرده؛ مثال بارز برخورد جهت دار و سیاسی با علم و فرهنگ است.

با گذشت تنها یک سال از عمر دولت یازدهم، چندین وزیر تا به حال در معرض استیضاح و سوال های روزانه بهارستان نشینان قرار گرفته اند؛ که نکته ای را به ذهن متبادر نمی کند مگر آنکه منافع شخصی و گروهی عده ای به خطر افتاده است که بر طبل این استیضاح می کوبند.

فعالین تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، همراه با دیگر روشن ضمیران و علم دوستان جامعه، این گونه برخوردهای متعصبانه و تنگ نظرانه با مقوله علم و فرهنگ، و سدسازی ها در مقابل حرکت دانشگاه به سمت علم و معرفت خالص را محکوم کرده و خواستار شنیده شدن صدای مردم توسط نمایندگان مردم می باشد.

انتهای پیام

کد N451818