جزئیات چهارمین دادگاه مهدی هاشمی

مهدی هاشمی

روند اظهارات نزدیکان مهدی هاشمی که رنگ و بوی سیاسی داشت به خواهر وی ختم نشد و علیزاده طباطبایی وکیل‌مدافع مهدی هاشمی نیز با بکار بردن لفظ "پرونده‌سازی" سعی کرد تا حاشیه‌های سیاسی جدیدی را بوجود بیاورد.

مشرق: از نخستین ساعات صبح امروز خبرنگاران و عکاسان منتظر حضور و اظهار نظرهای متهم پرونده یعنی مهدی هاشمی و سایر اعضای خانواده وی در حاشیه دادگاه بودند و  جلوی درب دادگاه انقلاب حضور یافتند تا در مورد مسائل متعدد مطرح شده از سوی شخصیت‌های سیاسی و رسانه‌ها در مورد مفاسد اقتصادی مهدی هاشمی و اتهامات وی بپرسد و پاسخ های وی را مخابره کنند.

مهدی هاشمی ساعت 8:45 دقیقه با ماشین سمند مشکی رنگ به دادگاه انقلاب آمد.

خبرنگاران که منتظر شنیدن پاسخ‌های مهدی هاشمی بودند، با چهره‌ی ناراحت و عصبانی وی مواجه شدند.

مهدی هاشمی که دست رد به سوالات متعدد خبرنگاران زده بود و حاضر به پاسخگویی به سوالات آنها نبود، خطاب به خبرنگار صداوسیما گفت: من با دروغگوها صحبت نمی‌کنم!

فاطمه هاشمی خواهر وی نیز که او را در حاشیه دادگاه همراهی می‌کرد در پاسخ به سوالات خبرنگاران عنوان کرد: فقط می‌توانم بگویم انتقام پدر را از پسر می‌خواهند بگیرند.

فاطمه هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه ایا اتهامات مهدی هاشمی از نوع اقتصادی است یا سیاسی، تنها سکوت کرد.

وی در پاسخ به این سوال که پیش بینی شما از نتیجه دادگاه مهدی هاشمی چیست، پاسخ داد: هیچگونه پیش بینی از نتیجه دادگاه ندارم.

روند اظهارات نزدیکان مهدی هاشمی که رنگ و بوی سیاسی داشت به خواهر وی ختم نشد و علیزاده طباطبایی وکیل‌مدافع مهدی هاشمی نیز با بکار بردن لفظ "پرونده‌سازی" سعی کرد تا حاشیه‌های سیاسی جدیدی را بوجود بیاورد.

وی با بیان اینکه در مورد موکلم پرونده‌سازی شده است، گفت:‌ من هیچ کدام از اتهامات را قبول ندارم؛ زیرا اتهامات مهدی هاشمی نه اقتصادی و نه امنیتی، بلکه سیاسی و مربوط به سال 88 است.

اظهارات وکیل‌مدافع مهدی هاشمی در حالی بود که به گفته اکثر کارشناسان عمده اتهامات مهدی هاشمی مربوط به مسائل اقتصادی وی می‌شود.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه نیز در نشست خبری خود با خبرنگاران و رسانه‌ها، عمده اتهامات مهدی هاشمی را اقتصادی و امنیتی خوانده بود.

به نظر می‌رسد نزدیکان مهدی هاشمی با بیان اظهارات جنجال‌برانگیز و غیرمرتبط با اتهامات اصلی وی، در صدد حاشیه آفرینی برای دادگاه وی می‌باشند.
کد N451551