ضربه مهلک ارتش سوریه به داعش، 43 عملیات در یک‌روز

فارس نوشت:

روز گذشته را باید پرکارترین روز نیروی هوایی ارتش سوریه از زمان آغاز بحران این کشور تاکنون به شمار آورد که طی آن نیروی هوایی ارتش 122 عملیات را به اجرا گذاشت که 43 عملیات آن علیه مقرهای گروه تکفیری «داعش» بود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، بی‌شک روز گذشته پرکارترین روز نیروی هوایی ارتش سوریه از زمان آغاز بحران این کشور تاکنون به شمار می‌رود.

طی این روز نیروی هوایی ارتش سوریه 122 عملیات را در مناطق و استان‌های مختلف سوریه به اجرا گذاشت که 43 عملیات آن علیه مقرهای گروه تکفیری «داعش» در شرق سوریه بود که کشته و زخمی شدن ده‌ها تکفیری داعشی را به همراه داشت.

در این ارتباط گروه تکفیری داعش با تایید حملات نیروی هوایی ارتش سوریه علیه مواضعش در شرق این کشور از هلاکت «یحیی السام»، فرمانده میدانی این گروه تکفیری در یکی از مناطق دیر الزور خبر داد.

43 عملیات نیروی هوایی ارتش به مواضع و محل‌های تجمع گروه تکفیری داعش در مناطق ریف شرقی و غربی دیر الزور و رقه انجام شد. 26 عملیات در رقه انجام گرفت که طی آن نیروی هوایی ارتش سوریه مقرهای نظامی و بازرسی داعش و نیز پارکینگ سفارت حلب و استانداری رقه را که در کنترل و تصرف این گروه تکفیری است، هدف قرار دادند.

همچنین نیروی هوایی ارتش سوریه عملیات‌هایی را نیز علیه مواضع داعش در شهر الطبقه و مناطق و شهرک‌های آن در ریف استان رقه به اجرا گذاشت.

افزون بر آن نیروی هوایی ارتش سوریه 41 عملیات را نیز در مناطق و شهرک‌ها و روستاهای ریف شمالی، غربی و جنوبی حلب، مناطق غوطه شرقی دمشق، عدرا و القلمون در ریف دمشق، شهر رستن در حمص، ریف شمالی و شرقی حماه و شهر سراقب در ریف ادلب انجام داد.

براساس جدیدترین گزارش‌های رسیده، عملیات‌های نیروی هوایی ارتش سوریه علیه مواضع داعش هلاکت بیش از 33 تروریست را به همراه داشته است.

52261

کد N451222