درخواست کمیسیون حقوق‌ بشر کرمانشاه از سازمان‌ ملل؛

جنایات گروه تروریستی داعش را متوقف کنید

حقوق بشر,سازمان ملل متحد,كانون وكلا

کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استان‌های کرمانشاه و ایلام از شورای ‌امنیت سازمان‌ ملل خواست که جنایات گروه تروریستی داعش را متوقف کند.

کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استان‌های کرمانشاه و ایلام از شورای ‌امنیت سازمان‌ ملل خواست که جنایات گروه تروریستی داعش را متوقف کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در بیانیه کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استان‌های کرمانشاه و ایلام جنایات داعش علیه کردها، ایزدی‌ها، کاکه‌ها، مسیحیان، شیعیان و سنی‌ها محکوم شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: با کمال تاسف علیرغم صدور اعلامیه‌ها و تصویب کنوانسیون‌های بین‌المللی مربوط به حقوق بشر که عمدتاً به صورت قواعد آمره درآمده‌اند، گروه داعش در تهاجم به مناطق مختلفی از کشور عراق به‌ویژه شهرها و روستاهای کردنشین مرتکب جنایات فراوانی شده است که مشمول جنایات جنگی، جنایت علیه بشریت و تهدید صلح و امنیت بین‌المللی می‌اشد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: مواردی از این قبیل جنایات را می‌توان کشتار غیرنظامیان، نسل‌کشی، تحمیل درد و رنج غیرضرور به ساکنان و آواره کردن اجباری آنها از شهر و سرزمین خود، تخریب اماکن دینی و حتی مواردی از تجاو به زنان، برده‌داری و برده‌فروشی، گسترش تروریسم و خشونت در منطقه و جهان ذکر کرد.

این بیانیه می‌افزاید: کمسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استان‌های کرمانشاه و ایلام ضمن محکوم کردن اقدامات جنایتکارانه این گروه، از کلیه سازمان‌ها و نهادهای بین المللی مسئول به‌ویژه شورای امنیت سازمان ملل قویاً می‌خواهد اقدامات و ترتیبات لازم را برای توقف فوری این جنایات و تعقیب و مجازات آمران، مسببان و عاملان این وقایع تاسف‌بار بکار بندد.

انتهای پیام

کد N449812