پورمحمدی و روغن پالم و پرونده بابک زنجانی

پورمحمدي, بابك زنجاني, روغن پالم

وزیر دادگستری گفت: دولت با جدیت موضوع روغن پالم را پیگیری می‌کند و تاکنون لحظه‌ای توقف نداشته است.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در حاشیه مراسم ختم پدر ناصر سراج در جمع خبرنگاران درباره آخرین روند رسیدگی به پرونده بابک زنجانی گفت: پرونده به صورت مرتب پیگیری شده و گزارشگیری می‌شود در واقع هر هفته یا هر دو هفته یکبار جلسه‌ای در سطح سه قوه برگزار می‌شود و جلسات کارشناسی در سطح مسئولان قضایی نیز به صورت مرتب برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: نظارت در رابطه با این پرونده انجام می‌شود و هر سرنخی چه در داخل و خارج از کشور و چه قطعی و مشکوک وجود داشته باشد تعقیب می‌شود همچنین اموال قابل فروش بابک زنجانی را برای فروش گذاشته‌ایم و در تلاش هستیم تا حقوق بیت‌المال به کشور بازگردد.

وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره اظهارات نجف‌قلی حبیبی گفت: این موضوع جوابش باید در رسانه‌ها داده شود. در واقع فضای اجتماعی ما فضای بسیار فعال و بانشاطی است و هر فردی حرف مورد نقدی داشته باشد از طریق این فضاها نقد می‌شود.

پورمحمدی در رابطه با اسامی بدهکاران بانکی که از سوی دولت اعلام شده بود نیز اظهار کرد: همکاری‌ها بسیار خوب است و ما پیوسته کار می‌کنیم، همچنین بانک‌ها و سازمان ثبت نیز در این راستا جدی‌تر شده‌اند.

وی ادامه داد: از طرق اولیه، حتی قبل از اجرای مراحل قضایی این موضوع پیگیری می‌شد و اگر بتوانیم معوقات را باز می‌گردانیم البته باید بین معوقات تفکیک قائل شد. در حال حاضر همکاری بسیار خوبی وجود دارد و سازمان بازرسی نیز جدی‌تر این موضوع را پیگیری می‌کند.

یکی از خبرنگاران درباره روغن پالم از وزیر دادگستری پرسید و خواستار پاسخ شد که وی تصریح کرد: از طریق وزارت بهداشت این موضوع مورد به مورد اعلام می‌شود، در واقع مهم‌ترین چیز این است که پس از شناسایی موارد موضوع را مورد به مورد به دستگاه قضایی اعلام کنند تا جلوی محصول گرفته شود همچنین برای افراد متخلف جریمه در نظر گرفته می‌شود. دولت با جدیت کار را دنبال می‌کند و تاکنون در این راستا لحظه‌ای توقف نداشته است.

انتهای پیام

کد N449261