ائتلاف مخالفان سوری مداخله فوری آمریکا علیه داعش در سوریه را خواستار شد

ایسنا نوشت:

رئیس ائتلاف مخالفان سوریه از سازمان ملل و کشورهای غربی به ویژه آمریکا خواست تا به مداخله فوری علیه گروه داعش در سوریه بپردازند.
 به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، هادی بحره، رئیس ائتلاف مخالفان سوریه در کنفرانسی مطبوعاتی در شهر غازی‌آنتپ ترکیه گفت: من از سازمان ملل و تمامی کشورهایی که به آزادی ایمان دارند می‌خواهم تا با اوضاع سوریه همانطور برخورد کنند که با اوضاع در کردستان عراق برخورد می‌کنند چرا که ما با یک دشمن مواجهیم.

وی افزود: من خواهان مداخله فوری از سوی سازمان ملل و جامعه جهانی برای توقف جنایت‌های گروه "دولت اسلامی" (داعش) در سوریه هستم و از همگان می‌خواهم تا هر چه سریعتر به نیروهای ارتش آزاد برای مقابله با گروه داعش و دیگر گروه‌های تروریستی کمک کنند.

در همین راستا نجیب غضبان، نماینده ویژه ائتلاف مخالفان سوریه در سازمان ملل نیز اعلام کرد: قطعنامه شورای امنیت در خصوص اعمال تحریم‌ علیه گروه داعش و حامیان آن اقدام مفیدی برای مقابله با تهدید این گروه تروریستی در منطقه و جهان است.

وی گفت: این قطعنامه تنها یک اقدام صرف است چرا که ما به طرح بین‌المللی فراگیری برای مقابله با گروه داعش نیازمندیم.

غضبان خاطرنشان کرد: حل این مشکل نیاز به زمان بیشتری دارد. برای همین ما خواهان انجام حملات هوایی علیه پایگاه‌های داعش در سوریه هستیم.

52261

کد N449091