معترضان پاکستانی استعفای نواز شریف و برگزاری مجدد انتخابات را خواستار شدند

ده‌ها هزار معترض پاکستانی که خیابان‌های اسلام آباد در پایتخت را مسدود کرده بودند، خواستار برکناری نخست‌وزیر کشورشان و برگزاری مجدد انتخابات شدند.

ده‌ها هزار معترض پاکستانی که خیابان‌های اسلام آباد در پایتخت را مسدود کرده بودند، خواستار برکناری نخست‌وزیر کشورشان و برگزاری مجدد انتخابات شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "طاهر القدری"، یک روحانی مخالف دولت نواز شریف، نخست وزیر پاکستان و عمران خان، رهبر حزب اپوزیسیون تحریک انصاف پاکستان تظاهراتی را به صورت جداگانه در اسلام آباد ترتیب داده و باعث اختلال در روند زندگی مردم در پایتخت شدند. آن‌ها به همراه حامیانشان از نواز شریف خواستند تا از سمت خود به خاطر تقلب در انتخابات مه 2013 که نواز شریف آن را رد می‌کند کناره بگیرد.

معترضان همچنین قول داده اند تا زمانی که نواز شریف در سمت خود است، در خیابان‌ها بمانند، اقدامی که باعث افزایش نگرانی‌ها در بروز بی‌ثباتی سیاسی در این کشور اتمی شده که سال گذشته میلادی در انتخاباتی دموکراتیک برای نخستین بار نواز شریف نخست وزیر آن شد.

طاهر القدری روز شنبه به حامیانش گفت تا به دست آوردن یک انقلاب صلح آمیز، به تظاهرات اعتراضی خود ادامه دهند.

وی گفت: نواز شریف باید هر زمان که کناره گیری کرد، دستگیر شود و نباید به او اجازه خروج از پاکستان داده شود. ما خواستار انحلال پارلمان و برگزاری یک انتخابات آزاد هستیم.

در همین حال نواز شریف هیچ نشانه‌ای از تمایل برای استعفای خود نشان نداده و رهبران حزبش نیز می‌گویند درخواست طاهر القدری غیرقانونی است.

عمران خان نیز روز شنبه قول داد تا به تظاهرات اعتراضی خود تا برکناری نواز شریف ادامه دهد و از مردم بیشتری خواست تا به این کمپین بپیوندند و گفت: تاریخ جدیدی در حال ثبت شدن در اسلام آباد است.

روز شنبه همچنین پلیس اسلام آباد 35 هزار تن از حامیان طاهرالقدری و 25 هزار تن از حامیان عمران خان را دستگیر کرد.

کمی پس از سخنرانی طاهر القدری در میان حامیانش در اسلام آباد، احسان اقبال، وزیر ارشد کابینه نواز شریف به دو رهبر اپوزیسیون تاکید کرد تا از خواسته‌هایشان دست بردارند.

انتهای پیام

کد N448623