اظهارات تامل برانگیز عمران خان همزمان با بحران سیاسی در پاکستان

آسیا اقیانوسیه

رهبر حزب تحریک انصاف در اظهاراتی تامل برانگیز، خود را نخست وزیر بعدی پاکستان معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیشن، با بالاگرفتن تنش های داخلی در پاکستان، عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف، خود را نخست وزیر بعدی پاکستان معرفی کرد و از توقف تظاهرات ضد دولتی تنها در صورت استعفای نواز شریف خبر داد.

عمران خان همچنین امروز یکشنبه را روز سرنوشت ساز خواند و وعده هایی را در صورت انتخاب به عنوان نخست وزیر سر داد که از جمله این موارد می توان به رفتن به کشورهای دیگر بدون نیاز به روادید و بهتر شدن وضعیت درمانی و دیگر وضعیت های اقتصادی خبر داد.

این اظهارات درحالیست که روزنامه نیوز از طرح چهار ماده ای دولت پاکستان برای پایان تظاهرات در اسلام آباد و تصمیم دولت برای مذاکره با عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف خبر داده است.

رهبر حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف همچنین آمادگی خود را برای پذیرش درخواست عمران خان به منظور برگزاری انتخابات میان دوره ای در صورت اعلام دیوان عالی کشور مبنی بر اثبات تقلب در انتخابات سال 2013 اعلام کرد.

آمادگی دولت برای بازشماری آرا در حوزه‌های مختلف به مدت 10 تا 15، تدوین یک چارچوب زمانی برای یافته‌ های کمیسیون دیوان عالی کشور و تایید آرا و اختصاص حداکثر بودجه برای آوارگان وزیرستان شمالی و دولت خیبرپختونخوا از دیگر موارد این طرح چهار ماده ای است.