عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

محورهای مطرح شده از سوی استیضاح کنندگان در چارچوب های قانونی نیست

استیصاح

تهران-ایرنا-عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: محورهای مطرح شده از سوی استیضاح کنندگان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در چارچوب های قانونی نیست.

عباسعلی منصوری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به این که استیضاح، سوال و تذکر از حقوق یک نماینده است، گفت: شخصا معتقدم هم اکنون زمان مناسبی برای انجام استیصاح نیست زیرا فرجی دانا کمتر از یکسال در مسوولیت وزارت علوم بوده ولی حال باید دید که محورهای مطرح شده در چارچوب های قانونی است یا خیر؟

وی اضافه کرد: از نظر من محورهای مطرح شده از سوی استیضاح کنندگان در چارچوب های قانونی نیست و به نظر می رسد آنان می توانستند از مسیرهای دیگری در راستای درخواست های خود وارد عمل شوند.

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر نمایندگان مجلس روی معاونان این وزیر بحث دارند، ما مرجعی مانند وزارت اطلاعات داریم که صلاحیت ها را بررسی می کند و مطمئنا صلاحیت این افراد از سوی وزارت اطلاعات بررسی شده است.

منصوری اضافه کرد: شرایط منطقه ای و کشور طوری است که همه باید با یکدیگر در مسیر وفاق حرکت کنیم؛ از این رو پرداختن به مسائلی همچون استیضاح در شرایط کنونی مناسب نیست.

طرح استیضاح رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه علنی روز سه شنبه (21 مرداد) با 51 امضا اعلام وصول شد.

سیام**9121 **1449
کد N448026