بوکوحرام ده‌ها پسر و مرد را در شمال نیجریه ربود

بنا به گفته شاهدان عینی، شبه‌نظامیان بوکوحرام در حمله به یک روستای دورافتاده در نیجریه ده‌ها مرد و پسر را ربوده و آن‌ها را با استفاده از کامیون از این منطقه دور کردند.

بنا به گفته شاهدان عینی، شبه‌نظامیان بوکوحرام در حمله به یک روستای دورافتاده در نیجریه ده‌ها مرد و پسر را ربوده و آن‌ها را با استفاده از کامیون از این منطقه دور کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این گروگان‌گیری چهارماه پس از آن انجام شد که شبه‌نظامیان بوکوحرام بیش از 200 دختر محصل را از روستای چیبوک ربود و هنوز ردی از آنان به دست نیامده است.

چندین شاهد عینی که از درگیری و حمله در نزدیکی سواحل لیک چاد فرار کرده بودند، می‌گویند که شبه‌نظامیان در یونیفرم پلیس و ارتش چندین خانه را به آتش کشیدند و 97 تن را همراه خود بردند. یکی از شاهدان گفت: آن‌ها تمام مردان و پسران را همراه خود بردند. اکنون فقط زنان و دختران و کودکان مانده‌اند. همه ترسیده بودند. آن‌ها مردان و پسران ما را سوار کامیون کردند و تهدید می‌کردند که هرکس اطاعت نکند کشته می‌شود. همه ترسیده بودند.

به گفته شاهدان شش فرد سالخورده نیز در جریان حمله روز یکشنبه هفته گذشته کشته شدند و پنج تن دیگر به شدت مجروح شدند.

بوکوحرام اصلی‌ترین تهدید امنیتی علیه اقتصاد آفریقا و تولید نفت این قاره است و به صورت بی‌حدی حملات به غیرنظامیان را از سال گذشته میلادی افزایش داده است. روش‌های این گروه از جمله ربودن مردان و پسران برای جنگیدن و ربودن دختران برای استفاده به عنوان برده جنسی، شبیه روش‌های جوزف کنی، رهبر شورشیان اوگانداست که در اوگاندا، ‌سودان جنوبی و آفریقای مرکزی فعالیت می‌کند و چندین دهه است که رعب و وحشت ایجاد کرده است. ارتش نیجریه در خصوص حادثه ربودن مردان اظهارنظری نکرده است اما یک منبع آگاه گفت که ارتش از این مساله مطلع شده است و در خصوص جزئیات آن تحقیق می‌کند.

انتهای پیام

کد N446572