درخواست 24 حزب از رییس جمهوری برای صیانت از محیط زیست

محیط زیست,رییس جمهوری

تهران - ایرنا - 24 حزب سیاسی در نامه ای به حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری خواهان رسیدگی به وضعیت محیط زیست کشور و جلوگیری از تخریب آن شدند.

در این نامه که روز جمعه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: بار دیگر آتش به جان مهم ترین و بزرگترین پارک ملی ایران که به عنوان یکی از 50 ذخیره گاه زیست محیطی کره زمین در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، افتاد و نزدیک به یک سوم جنگل های ارزشمند آن را در کام خود فرو برد.

فعالان سیاسی در این نامه افزوده اند: وضعیت محیط زیست کشور در بحرانی ترین دوران تاریخ خود به سر می برد. وضعیت تا آن اندازه بحرانی و در خطر است که می گویند جنگل های این سرزمین - که روزانه 40 هکتار از وسعت شان کاسته می شود و این تخریب روندی صعودی دارد - تا چند دهه دیگر به وضعیتی همچون وضعیت کنونی تالاب های آن دچار خواهد شد.

نویسندگان این نامه با برشمردن مشکلات زیست محیطی در کشور یادآور شدند: تمام شاخصه های زیست محیطی کشور در وضعیتی بسیار نامطلوب قرار دارد، تا جایی که برخی کارشناسان وضعیت فعلی را سقوط آزاد نامیده اند.

فعالان سیاسی از رییس جمهوری خواستند تا پشتیبانی خود را از محیط زیست افزایش دهد زیرا در سال های اخیر بیشترین آسیب به محیط زیست توسط طرح های دولتی وارد شده است.

این نامه را جبهه اعتدال گرایان و جبهه اصلاح طلبان متشکل از 24 حزب تهیه و امضا کرده اند که عبارتند از: اتحاد ملی ایران، اصلاحات جامعه مدنی ایران، پیشگامان توسعه، ترقی ایران، توسعه استان کرمانشاه، حمایت از نظم و قانون، عدالت، فرزندان ایران، حزب مستقل کار، حدت ایران اسلامی، مشارکت های مردمی گیلان، کانون مهستان، کانون مدرسین و فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور کشور، کانون جوان چهارمحال و بختیاری، کانون همبستگی فرهنگیان کشور، کانون وکلای مدافع حقوق بشر، مجمع دانشجویان و دانش آموختگان استان بوشهر، مجمع دانشجویان و دانش آموختگان استان آذربایجان شرقی، مجمع دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه ابوریحان بیرونی، مجمع دانشجویان و دانش آموختگان استان اصفهان، مجمع دانشجویان و دانش آموختگان استان گلستان، جمعیت اقتدار ملت ایران، جمعیت رهروان فردا، جمعیت دوستی و مودت.

سیام**2025 ** 1418
کد N445901