اوباما: محاصره سنجار پایان یافته اما حملات هوایی ادامه می‌یابد

عراق

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد: واشنگتن محاصره کوهستان سنجار عراق توسط داعش را شکسته اما به حملات هوایی خود عیه این گروه تروریستی ادامه می‌دهد.

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد: واشنگتن محاصره کوهستان سنجار عراق توسط داعش را شکسته اما به حملات هوایی خود عیه این گروه تروریستی ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای گفت: اوضاع در سلسله جبال سنجار عراق که ایزدی‌ها و سایر اقلیت‌های عراقی در آن پناه گرفته‌اند، بسیار بهتر شده و شهروندان آمریکایی باید به همین خاطر افتخار کنند چرا که حرفه‌ای بودن و مهارت داشتن سربازان آمریکایی و سخاوتمندی مردم کشور باعث شد تا ما محاصره این کوهستان را بشکنیم. ما به مردم بیگناه کمک کردیم. به همین خاطر دیگر نیازی نیست که به عملیات بیشتر برای تخلیه مردم از کوهستان بپردازیم و بیش از این با استفاده از هواپیما کمک‌های بشردوستانه برایشان پرتاب کنیم. اما حملات هوایی علیه مواضع داعش که نخستین مورد آن به هشتم اوت 2014 برمی‌گردد، ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: ما به حملات هوایی برای حفاظت از شهروندان آمریکایی و تاسیسات ایالات متحده در عراق ادامه می‌دهیم.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: روز پنجشنبه 4000 تا 5000 ایزدی در سنجار بودند و البته دیگر نیازی برای تخلیه آن‌ها دیده نمی‌شود چون آمریکا توانسته محاصره داعش را بشکند.

امروز (جمعه) نیز شورای امنیت سازمان ملل با هدف تضعیف داعش به واسطه مسدود کردن کمک‌های مالی و جلوگیری از پیوستن شبه نظامیان خارجی، به قطعنامه‌ای رای می‌دهد.

اوباما در اظهار نظرهای روز پنجشنبه خود همچنین بر درخواستش در تشکیل یک دولت جامع در عراق و حمایت از حیدر العبادی، نخست وزیر منصوب این کشور تاکید کرد و گفت: ما به عراقی‌ها تاکید می‌کنیم تا علیه داعش متحد شوند و از فرصت تشکیل یک دولت متحد و جامع تحت رهبری حیدر العبادی بهره ببرند.

انتهای پیام

کد N445516