آمریکا ارسال موشک‌های ضدهوایی به اسرائیل را متوقف کرد

خبرگزاری تسنیم:

یک روزنامه آمریکایی به نقل از منابع آگاه دولت آمریکا نوشت: واشنگتن ارسال موشک‌های ضد هوایی هلفایر به اسرائیل را متوقف کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه دولت آمریکا نوشت: واشنگتن ارسال موشک‌های ضد هوایی هلفایر به اسرائیل را متوقف کرده است.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه دولت آمریکا افزود: اسرائیل خواستار ارسال مهمات به صورت مستقیم از سوی وزارت دفاع آمریکا بدون نیاز به تصویب مقام های کاخ سفید یا وزارت خارجه شده است.

بر اساس این گزارش منابع آگاه تاکید کردند: مقام های کاخ سفید نگران استفاده اسرائیل از توپخانه به جای سلاح‌ها و مهماتی که به صورت دقیق هدایت می‌شوند در مناطق پر جمعیت هستند.

یک مقام اسرائیلی نیز به روزنامه وال استریت ژورنال گفت: تنش و اختلاف بین آمریکا و اسرائیل عمیق شده است. ما پیش از این نیز در روابط بین خود و واشنگتن تنش داشتیم. چیزی که الان با آن روبرو هستیم بی‌اعتمادی و برخورد دیدگاه‌های مختلف در خصوص خاورمیانه است.

رژیم صهیونیستی در بیش از یک ماه تجاوز به نوار غزه بیش از 1900 فلسطینی را شهید و همچنین بیش از 9000 نفر دیگر را زخمی کرد که بیشتر تلفات تجاوزات اسرائیل به غزه را کودکان و زنان تشکیل می‌‌دهند.

4949

کد N444562

خواندنی از سراسر وب