اسنودن: آفلاین هم باشید، تحت جاسوسی هستید

تسنیم نوشت:

پیمانکار سابق اطلاعاتی آمریکا تاکید کرده است که تیمی از هکرهای سازمان امنیت ملی آمریکا به مدت دو سال حتی از فعالیت‌های سایبری آفلاین کاربران سوری نیز جاسوسی می‌کرده‌اند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ادوارد اسنودن پیمانکار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا در تازه ترین اظهارات خود در گفت‌وگو با وایرد فاش کرده است که گروهی از هکرهای سازمان امنیت ملی آمریکا در طول دو سالی که درگیری های شدید داخلی در سوریه ادامه داشته از فعالیت‌های سایبری آفلاین در سراسر سوریه جاسوسی کرده‌اند.
بر اساس این گزارش افشاگری های اسنودن از این بابت اهمیت زیادی دارد که بسیاری از ناظران بر این باور بودند که افراد و گروه های دیگری از جمله دولت سوریه، هکرهای وابسته به دولت دمشق یا اسرائیل مسئول اصلی جاسوسی از فعالیت های سایبری آفلاین در این کشور بوده‌اند.
اسنودن تصریح کرد: گروهی از هکرهای سازمان امنیت ملی آمریکا سعی کرده اند تا به بزرگترین تامین کننده سرویس اینترنت در سوریه نفوذ کرده و به آن دسترسی پیدا کنند. سوریه تنها یک آی اس پی بزرگ یعنی تامین کننده سرویس اینترنت در اختیار داشته است.
اسنودن در این باره گفت: روزی یکی از افسران اطلاعاتی به وی گفته است که بخش هکرهای سازمان امنیت ملی آمریکا در سال 2012 میلادی سعی کرده است تا به سرویس تامین کننده اینترنت در سوریه نفوذ کند. این مساله به سازمان امنیت ملی آمریکا این اجازه را می داده تا به ایمیل ها و سایر فعالیت های اینترنتی در بخش های زیادی از سوریه دسترسی داشته باشد.
نفوذ به این سیستم موجب قطع ناگهانی اینترنت در سراسر سوریه شده است و این در شرایطی است که عموم مردم سوریه نمی‌دانستند که عامل اصلی فطع اینترنت دولت آمریکا بوده است.

5252

کد N444558