معاون قوه قضائیه تاکید کرد

تصمیم جدی قوه قضائیه برای نهادینه‌کردن امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر

قوه قضاييه,امر به معروف و نهي از منكر

مسئول برنامه‌ریزی همایش امر به معروف و نهی از منکر گفت: قوه قضائیه برای نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر تصمیم جدی دارد.

مسئول برنامه‌ریزی همایش امر به معروف و نهی از منکر گفت: قوه قضائیه برای نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر تصمیم جدی دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین هراتی در برنامه ویدئو کنفرانس با حضور معاون فرهنگ عمومی حوزه قضائیه و معاونان فرهنگی دادگستری‌های کل کشور اظهار کرد: جامعه بدون امر به معروف و نهی از منکر مرده است، به همین منظور قوه قضائیه تصمیم جدی برای نهادینه کردن این فریضه دارد تا این فریضه زنده شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال 93 بتوانیم یک قانون جامع و همه جانبه در زمینه امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم تا این فریضه در جامعه احیاء شود. همه عوامل قوه قضائیه باید از آمران معروف و ناهیان از منکر در چارچوب ضوابط و مقررات حمایت کنند به همین منظور برگزاری این همایش ملی می‌تواند در این راستا تأثیرگذار باشد.

مسئول برنامه‌ریزی همایش امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه قوه قضائیه می‌خواهد حمایت خود را از آمران معروف و ناهیان منکر اعلام کند، گفت: قرار است در دادگستری‌های استان‌های مختلف کشور نشست‌های علمی، دینی و پژوهشی در قالب این همایش برگزار شود.

وی تصریح کرد: باید امر به معروف و نهی از منکر آسیب‌شناسی شود، همچنین باید به دنبال علت این باشیم که چرا بعد از 35 سال بستر فریضه امر به معروف و نهی از منکر فراهم نشده است. در این زمینه در 3 بخش باید آسیب‌شناسی شود که شامل 3 موضوع است که پیامدهای عدم اجرای این فریضه، خاستگاه آسیب و درمان آن می‌باشد.

انتهای پیام

کد N443439