ابوطالبی:دیپلماسی، هنر تمام عیار روحانی است

دولت,حمید ابوطالبی

تهران-ایرنا-معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری با اشاره به سخنرانی دکتر روحانی در جمع روسای نمایندگی های ایران در خارج از کشور، نوشت :آنهایی که تردید داشتند اکنون باید باور کنند که دیپلماسی هنر تمام عیار دکتر روحانی است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،«حمید ابوطالبی»در صفحه شخصی خود در توئیتر می نویسد:بسیاری از کسانی که در هنر دیپلماتیک و توانایی های سیاسی دکتر روحانی تردید داشتند اکنون باید باور کنند که دیپلماسی هنر تمام عیار او است.

نماینده معرفی شده از سوی جمهوری اسلامی ایران برای حضور در سازمان ملل، با اشاره به برگزاری سمینار سفرا می نویسد: دکتر روحانی مطالب خود را مطرح کرد و گفت می خواهیم با آنها که سالیان درازی است تنش داشته ایم درصورت احترام به حقوق ملت ایران واطمینان ازمنافع ملی خود، به روابط عادی برسیم.

ابوطالبی این فراز از سخنان رییس جمهوری را مهمترین بخش سخنان وی دانسته و نوشته که این بخش از سخنان روحانی مخاطبان بین المللی داشته است و مذاکرات هسته ای،احترام به حقوق ایران و معادله انتقال ازتنش زدایی به سمت رابطه عادی را در بر می گرفته است.

معاون سیاسی دفتر رییس جمهوری در ادامه با مد نظر قرار دادن پیام کلی سخنان رییس جمهور،می نویسد:سخنان ایشان زیرکانه بود و هرکسی از ظن خود شد یار آن. التهابات به زودی فرو خواهدنشست و درایت رییس جمهوری که در سخنان ایشان نقش بسته بود، نمایان خواهد شد.

ابوطالبی چند روز پیش از برگزاری سمینار روسای نمایندگای های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در فیس بوک نوشته بود در جلسه افتتاحیه ، رییس جمهور سخنرانی و برای نخستین بار تصویری کلان و یکپارچه از سیاست خارجی و دیپلماسی دولت تدبیر و امید ارائه خواهد کرد.

وی یاد آوری کرده بود که این گونه سمینارهای ویژه می توانند اثرات قابل توجه داخلی و خارجی داشته، و در عین حال حامل پیامهایی نیز باشند.

سیام**9173**1415
کد N443310