هشدار انگلیس نسبت به گسترش فاجعه انسانی در شمال عراق

وزیر امور خارجه انگلیس نسبت به گسترش فاجعه انسانی در شمال عراق هشدار داده و وعده داد تا اقداماتی را برای کمک به آسیب‌دیدگان انجام دهد.

وزیر امور خارجه انگلیس نسبت به گسترش فاجعه انسانی در شمال عراق هشدار داده و وعده داد تا اقداماتی را برای کمک به آسیب‌دیدگان انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "فیلیپ هاموند" وزیر امور خارجه انگلیس که ریاست نشست کمیته اضطراری امنیت دولت لندن را بر عهده داشت، گفت که ایفای نقش نظامیان انگلیس در عراق بعید به نظر می‌رسد.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که جو سیاسی انگلیس بسیار متشنج است و روز دوشنبه روزنامه دیلی میل تصویری از دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس منتشر کرده بود که در سفرش به پرتغال در حال قدم زدن در کنار ساحل است و زیر آن این تیتر نوشته شده بود:"انگلیس باید حالا به کمپین حملات هوایی علیه متعصبان بپیوندد: نماینده انگلیسی".

با این حال رئیس دستگاه دیپلماسی انگلیس گفت که لندن در حال بررسی گزینه‌های ممکن درباره افزایش حمایت‌های بشردوستانه است که از جمله شامل جمع‌آوری اطلاعاتی درباره وضعیت کوهستانی سنجار در عراق و تسهیل کمک‌های ارسالی و نیز طرح ریزی برای خارج کردن مردم می‌شود.

در همین حال سفرای 28 کشور عضو اغتحادیه اروپا امروز (سه‌شنبه) نشستی را با موضوعات عراق، غزه و اوکراین برگزار کردند. کاترین اشتون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌تواند در صورتی که اکثر سفیران درخواست بدهند، نشست عالی رتبه برگزار کند.

محموله کمک‌های انگلیس برای آوارگان عراقی از اقلیت ایزدی‌ها ارسال شده است که شامل آب و چادر است اما ادامه کمک‌ها به دلیل موقعیت خاص منطقه فعلا متوقف شده است.

انتهای پیام

کد N440301