کواکبیان با ایلنا مطرح کرد؛

عضویت «جمعیت زنان مسلمان نواندیش» و نشست فوق‌العاده کارگروه انتخابات شورای هماهنگی

سیاست داخلی

اصلاح‌طلبان و اکثر احزاب اصولگرا نیز به دنبال راه‌اندازی خانه احزاب هستند و امیدواریم که هرچه سریع‌تر با همکاری وزارت کشور شاهد برگزاری مجمع عمومی خانه احزاب باشیم.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: «جمعیت زنان مسلمان نواندیش» به دبیر کلی فاطمه راکعی به عضویت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درآمد.

مصطفی کوابیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به جلسه شب گذشته شورای هماهنگی جبهه اصلاحات یادآور شد: در این جلسه که با حضور اکثریت اعضا برگزار شد، اعضای تاسف خود را نسبت به به وقوع حادثه دلخراش سقوط هواپیمای ایران 140 ابراز کرده و ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های کشته‌شدگان و آرزوی سلامت مصدومان این حادثه خواستار پیگیری جدی مسؤولان ذیربط نسبت به دلایل و علل این سانحه هستیم.
وی با اشاره به اینکه در جلسه شب گذشته پیرامون مساله راه‌اندازی خانه احزاب نیز مباحثی مطرح شد، گفت: علاوه بر اصلاح‌طلبان و اکثر احزاب اصولگرا نیز به دنبال راه‌اندازی خانه احزاب هستند و امیدواریم که هرچه سریع‌تر با همکاری وزارت کشور شاهد برگزاری مجمع عمومی خانه احزاب باشیم.
کواکبیان با بیان اینکه در این نشست گزارش کمیته سیاسی مبنی بر تطبیق شرایط احراز ماده 12 آئین‌نامه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در مورد عضویت جمعیت زنان مسلمان نواندیش ایران مطرح شد، گفت: با عنایت به اینکه این جمعیت با دبیرکلی فاطمه راکعی در هشت استان کشور فعالیت دارد و علاوه بر برگزاری مجمع عمومی چند دوره تاکنون شورای مرکزی نیز تشکیل داده است پس از رأی‌گیری به اتفاق را به عضویت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درآمد.
وی در پایان از بررسی دستورالعمل کارگروه انتخابات شورای هماهنگی در یک نشست فوق‌العاده در دو هفته آینده خبر داد و گفت: این کار گروه احتمالاً‌به کمیته ارتقاء یابد و دبیران کل تمامی اعضای شورا به عضویت آن در آمده تا با اختیارات تام بتوانند در زمینه انتخابات تصمیم‌گیری کند.

 

کد N439444