با صدور پیامی صورت گرفت؛

تبریک لاریجانی به سید حسن نصرالله به مناسبت سالروز پیروزی جنگ 33 روزه

مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی سالروز پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه مقابل رژیم صهیونیستی را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، متن پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص سالروز پیروزی ملت لبنان و رزمندگان مقاومت اسلامی در جنگ 33 روزه در برابر رژیم صهیونیستی به شرح زیر است:

خرسندم فرا رسیدن سالروز حماسه بیاد ماندنی پیروزی ملت بزرگ لبنان و فرزندان مجاهدش در مقاومت اسلامی طی جنگ سی و سه روزه را در برابر دشمن صهیونیستی به جنابعالی، رزمندگان مقاومت اسلامی و ملت عزیز لبنان صمیمانه تبریگ گویم.

بی تردید این پیروزی بزرگ تنها در پرتو عنایات خداوند منان و ایستادگی، پایداری و جانفشانی های ملت بزرگ لبنان بویژه مردان غیور مقاومت اسلامی حاصل گردید.

این موفقیت تاریخی نشان می دهد قدرت و توان مقاومت اسلامی ضامن امنیت، آرامش و استقلال لبنان در مقابل ر ژیم متجاوز صهیونیستی می باشد و از سوی دیگر ایستادگی، مقاومت و مبارزه تنها راه رهایی سرزمین اشغالی فلسطین خواهد بود.

سربلندی، بهروزی روزافزون جنابعالی و مقاومت اسلامی لبنان را از خداوند منان مسئلت دارم.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی

همچنین علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در پیامی جداگانه به دبیر کل حزب الله لبنان سالروز پیروزی حزب الله و مردم مقاوم لبنان در جنگ 33 روزه در مقابل رژیم صهیونیستی را تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است:

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای سید حسن نصرالله

دبیرکل محترم حزب الله لبنان

برادر گرامی؛

خرسندم صمیمانه ترین تبریکات خود را به مناسبت فرا رسیدن سالروز پیروزی بزرگ و تاریخی رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان در نبرد قهرمانانه سی و سه روزه علیه رژیم صهیونیستی به جنابعالی و همه رزمندگان مومن و مجاهد مقاومت اسلامی و ملت عزیز لبنان ابراز دارم.

بی تردید این نبرد تاریخی که سرآغاز پیروزی های بزرگتر مقاومت اسلامی در سطح منطقه و حافظ استقلال و تمامیت ارضی سرزمین تاریخی لبنان از گزند تجاوزات رژیم صهیونیستی بود، برگ زرین دیگری در مبارزات ملت های مسلمان در آزادسازی سرزمین های اشغالی فلسطین و نابودی رژیم متجاوز صهیونیستی می باشد.

امروز فرهنگ مقاومت تبدیل به فرهنگ همه ملت شجاع فلسطین شده است و مقاومت تحسین برانگیز و شجاعانه مردم مظلوم غزه نشان دهنده آن است که امروز هر فلسطینی و لبنانی یک سمبل مقاومت است.

اطمینان دارم نبرد نهایی برای آزادسازی قدس شریف و احقاق حقوق مردم مظلوم فلسطین نزدیک خواهد بود.

موفقیت، سربلندی و عزت روزافزون جنابعالی را از خداوند منان خواستارم.

علاالدین بروجردی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس